» » Cьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Cьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни. Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році.
Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.
Варто нагадати, що Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років.
Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Як відомо, одразу після окупації України нацисти розгорнули широку мережу гетто (найбільшим було Львівське), а згодом почали масово розстрілювати єврейське населення. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичними і повсюдними.
Не оминула ця трагедія і наш край. У 1941-1942 роках було повністю знищене все єврейське населення у місті. На місці їхнього розстрілу встановлено меморіал.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у Сновській публічній бібліотеці заплановані історичний хронограф «Голокост – ігнорована реальність» та година-спомин «Голокост – хронологія знищення». У дитячій бібліотеці розгорнута викладка літератури «Злочин на всі віки».

Відділ організаційної роботи,

інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю