» » Громадські роботи: допомога для громади, для безробітних — тимчасова зайнятість

Громадські роботи: допомога для громади, для безробітних — тимчасова зайнятість

Зайнятість  населення — одне з  пріоритетних питань в роботі Сновської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості. Вакансії у місті трапляються частіше, ніж в селах, де їх недостатньо та й вибір обмежений. Тому,  залучення до громадських та інших робіт  тимчасового характеру – ефективний шлях тимчасового вирішення працевлаштування громадян.

У Законі України “Про зайнятість населення” прописано, що громадськими роботами  вважаються загальнодоступні види робіт, які мають суспільно корисну спрямованість, відповідають потребам регіону і сприяють його соціальному розвиткові.

Громадські та інші роботи тимчасового характеру виконуються виключно на створених для цього тимчасових робочих місцях. Роботодавці подають до служби зайнятості інформацію про потребу в робочій силі для укомплектування тимчасових робочих місць, відповідно до якої здійснюється  направлення цих осіб.

З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають в письмовій формі строкові трудові договори на період, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів.  Про участь осіб у таких роботах роботодавці вносять записи до трудових книжок відповідно до законодавства про працю.

Період участі зареєстрованих безробітних у громадських роботах зараховується до страхового стажу в разі наступної їх реєстрації або перереєстрації в службі зайнятості.

Місцеві органи влади щороку відповідно до територіальних програм зайнятості населення приймають рішення щодо організації громадських робіт, визначають види робіт, роботодавців, за участю яких планується організація таких робіт, та інформують їх про прийняте рішення.   Органи місцевого самоврядування доводять службі зайнятості інформацію про прийняте рішення щодо обсягів коштів, необхідних для фінансування організації громадських робіт.

Сновська районна філія Чернігівського обласного центру зайнятості співпрацює  із міською радою у напрямку організації та проведенні громадських робіт в районі.  Організація громадських   робіт  надає місцевій громаді можливість виконувати роботи, що відповідають потребам  територіальної громади, залучати безробітних до виконання суспільно корисних робіт. Такі роботи дають позитивний результат як для  безробітних, так і для населених пунктів, в котрих вони проживають. Адже завдяки проведенню громадських  робіт в населених пунктах  підтримуються чистота й порядок.

Протягом 4-х місяців 2019 року було укладено 7 договорів із Сновською міською радою та КП «Щорська житлово-експлуатаційна дільниця» на загальну суму 98 тис. грн., в тому числі за кошти міської ради в сумі 58,8 тис. грн.  Взяло участь в роботах 72 безробітні особи.

Направлені безробітні виконували роботи з інформування населення про порядок отримання житлових субсидій, благоустрою територій міста,  утриманні у належному стані цвинтарів.

Leave a Reply

Enter Captcha Here : *

Reload Image