» » На Чернігівщині  22 тисячі споживачів жодного разу не сплатили за розподіл газу

На Чернігівщині  22 тисячі споживачів жодного разу не сплатили за розподіл газу

 Борги побутових споживачів за доставку газу досягли 11 млн грн.  Для порівняння, стільки ж коштують 6 тисяч побутових лічильників газу або 45 ШГРП, заміна яких входить у тариф.

У категорії злісних боржників, які не сплатили за послуги жодного разу з початку року, – 22 тисячі споживачів. До них компанія буде змушена застосовувати примусові стягнення через суд, а після закінчення карантину вдаватися до крайніх заходів  –  припинення газопостачання. Ще 22 тисячі боржників – це отримувачі пільг та субсидій, які нині винні компанії майже 3 мільйони гривень.

 

«Чернігівгаз», як і всі надавачі комунальних послуг, згідно з постановами Кабінету Міністрів  України  № 848 та №373  надає інформацію про наявність простроченої заборгованості територіальним підрозділам з питань соціального захисту населення. Вони ж переглядають право на отримання державної допомоги такими споживачами.

Разом з тим, платіжна дисципліна клієнтів «Чернігівгазу» покращилася у другому півріччі. Якщо на початку літа за послугу з розподілу газу борг мав кожен третій споживач, то у вересні – кожен четвертий.

Нагадуємо, що сплатити за розподіл газу можна за допомогою таких онлайн-сервісів

особистий кабінет на сайті 104.ua

мобільний додаток 104Mobile для Android

мобільний додаток 104Mobile Light для iPhone

чат-бот 7104ua у Viber чи Telegram

Вайбер-бот – один із найпопулярніших сервісів, нині ним постійно користуються 30 тисяч клієнтів компанії. З його допомогою можна передавати показання й переглядати їх історію, перевіряти нарахування та архів cплат, сплачувати за газ і розподіл газу. Перевага чат-бота 7104ua у Viber в тому, що в ньому один користувач може зареєструвати та вести до п’яти особових рахунків.

 

Довідка: АТ “Чернігівгаз” обслуговує 358 тисяч споживачів у категорії “населення” та 2041 промисловий і комунальний об’єкт.  У 2019 році АТ «Чернігівгаз» доставило 481,8 млн куб.м газу. Загальна протяжність газопроводів, які обслуговує компанія, складає  14 тис. км.