» » Допомога внутрішньо переміщеним особам

Допомога внутрішньо переміщеним особам

На Сновщині внутрішньо переміщені особи можуть зареєструватися:

– у ЦНАП (м. Сновськ, вул.Банкова, 5),  тел. (098)3479243;

– секторі соціального захисту населення міської ради (м. Сновськ, вул. Незалежності,19, каб. 13);

– у відділі реалізації державної соціальної підтримки №2 управління соцзахисту населення (м.Сновськ, вул. Гомельська, 26) з 8:00 до 17:00 за попереднім записом, тел.0960448735;

– у додатку «Дія», для тих переселенців, хто має ID-картку;

– у старост, для тих переселенців, які живуть у селах громади і не мають можливості доїхати до Сновська.

На Сновщині з початку війни зареєстровано майже 900 внутрішньо переміщених осіб. В основному це переселенці з Чернігова, є також з Сум та Києва.

Допомога від держави їм надається в розмірі 3000 гривень на місяць для дітей та людей з інвалідністю, 2000 гривень для інших осіб. Всім, хто має право на цю допомогу та до кінця квітня подасть заяву на її отримання, держава перерахує допомогу за два місяці – березень та квітень.

На отримання компенсації за комунальні послуги у розмірі 450 грн щомісячно подали 88 наших земляків, власників житла, які безкоштовно розміщують у себе переселенців.

За повідомленням Міністерства соціальної політики України, з травня допомога надаватиметься двом категоріям внутрішньо переміщених осіб:
• Тим, які перемістилися з територіальних громад, що розташовані в районі бойових дій, тимчасово окуповані, оточенні. Перелік таких громад затверджуватиме Мінреінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
• Тим, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, незалежно від того, повернулись вони до населеного пункту постійного проживання або ні.

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю