» » Легалізація зайнятості – крок назустріч суспільству

Легалізація зайнятості – крок назустріч суспільству

Легалізація трудових відносин включає в себе, в основному, два аспекти: це легалізація зайнятості та легалізація заробітної плати.

Нелегальна зайнятість – це, звичайно, використання роботодавцями найманої праці без належного оформлення трудових відносин.

Інколи підприємства (особливо це стосується малого бізнесу) платять своїм працівникам дві  заробітні плати:офіційну і неофіційну. Це вигідно роботодавцю, і працівник, ніби, не ображається, оскільки йому надається можливість заощадити на податку з доходів фізичних осіб. Небезпека «тіньової» зайнятості, як і «тіньової» зарплати, полягає не тільки в тому, що в бюджет не  надходять кошти, мінімізуються надходження до Пенсійного фонду, а особливо в тому, що  люди не матимуть змоги отримати пенсію, яка відповідає рівню їх реальної заробітної плати. У разі вивільнення у випадку скорочення чисельності або штату працівників, або ж при виникненні проблем зі здоров’ям, працівник не отримає компенсаційних виплат та оплати  лікарняного листка, або вони розраховуватимуться тільки з офіційно нарахованої заробітної плати.

Таким чином, влаштовуючись на роботу неофіційно, працівник повинен чітко усвідомлювати: якщо зарплату  виплачують в «конверті», це означає, що роботодавець, швидше за все, не укладе трудовий договір та не здійснюватиме відрахування з неофіційної зарплати  єдиного соціального внеску, а це  неминуче призведе до втрати всіх встановлених соціальних гарантій, в тому числі реєстрації в службі зайнятості та отримання відповідної допомоги.

           Тож вкотре закликаємо роботодавців  та громадян зробити  крок назустріч суспільству – легалізувати найману працю та відмовитись від отримання заробітної плати в «конвертах».

 

                                                                                                         За  інформацією Сновської РФ

                                                                                                        Чернігівського ОЦЗ