На сход у Хотуничах зібралося 42 чоловіки, щоб заслухати звіти в.о. старости та депутатів. Участь у відкритих зборах громадян взяли міський голова Олександр Медведьов та секретар міської ради Наталія Самойлова.
Сход проходив в адмінприміщенні міської ради і розпочався зі звіту в.о. старости сіл Хотуничі, Камка та Крестопівщина Миколи Бондаря. Він розповів, що протягом року в селі відзначалися державні та народні свята, проводилися роботи з благоустрою кладовища, підтримували в належному стані прилеглу територію біля пам’ятників, обелісків, впорядкували автобусну зупинку у селі Хотуничі тощо. Він подякував активним жителям за участь у всіх заходах села, підтримку і допомогу.
Багато неприємностей у минулому році завдав буревій, адже по селах старостату багато аварійних дерев і гілки з них обривали лінії електропередач. Проте з іншого боку, обрізані працівниками РЕМу дерева, завдають неприємностей жителям села, бо їх електрики не прибирають і гілки захаращують вулиці.
В.о. старости висловив невдоволення, що в цьому році не продовжили реконструкцію вуличного освітлення в селі, хоч проект уже зроблено.
Олександр Медведьов запевнив, що ці роботи будуть продовжені в Хотуницькому старостинському окрузі. Але ж не все і одразу! Хотуничі та Камка одні з перших сіл громади, де почали робити вуличне освітлення. У минулому році по ОТГ реалізовано 14 таких проектів, в тому числі у тих населених пунктах, де освітлення не було зовсім.
У свою чергу до в.о. старости жителі села висловили теж зауваження: і про вулиці, які позаростали, і про підсипку доріг, і про утилізацію сміття на кладовищі. Хоча у той же час виступаюча Л.П.Покрова зазначила: «Хто нічого не робить, той і не помиляється».
До керівництва громади із залу прозвучало багато запитань: що робити із самозахватом сінокосів, хто має доробити зупинку для школярів, як покращити мобільний зв’язок, чому батьків заставили писати заяви щодо підвозу дошкільнят, чому пошта доставляє місцеву газету із запізненням майже на тиждень тощо.
Олександр Медведьов, відповідаючи на них зазначив, що не треба рік мовчати і накопичувати проблеми, а треба одразу з усіх питань жителям звертатися до депутата, до в.о.старости, які представляють владу на селі. Вони порушуватимуть клопотання перед міською радою щодо вирішення поточних проблем. «І грейдер надати не проблема, і матеріали на ремонт, і оформити документи на громадське пасовище, й інші питання можна вирішити, але про це треба вчасно повідомляти через в.о.старосту, депутата чи мені особисто», – сказав міський голова.
– Нам з телевізорів політики розповідають про країну в смартфоні, а у нас не те що Інтернету, а й мобільного зв’язку нема! Про селян у цьому питанні зовсім забули, – кричали незадоволено люди на сході.
Міська рада не надає послуги мобільного зв’язку, це роблять лише приватні фірми. Тож було вирішено написати звернення до мобільних операторів, з проханням розглянути можливість встановлення додаткової антени та до народного депутат Максима Зуєва, обраного на окрузі №207 від партії «Слуга народу».
Серед питань, які ще потрібно вирішити в селах цього старостинського округу, прозвучали такі:
- підсипати грунтові дороги та греблю біля ставка у с.Камка;
- продовжити роботи з видалення аварійних дерев;
- відремонтувати пожежний автомобіль;
- продовжити роботи з освітлення вулиць;
- замінити вікна у фельдшерському пункті.
Все це планується зробити за сприяння міської ради.
Присутній на зборах начальник управління Дерспоживслужби в Сновському районі Володимир Білашко, розповів про дотацію від держави на молодняк, закликав селян робити щеплення проти сказу собакам і котам, перевіряти корів на лейкоз та реєструвати свої пасіки. Адже саме зареєстрованим пасічникам місцеві фермери повинні повідомляти про час і місце обробітку своїх ґрунтів хімічними засобами, а також офіційно зареєстрована пасіка дає право на відшкодування збитків у разі отруєння бджіл.
Заступник начальника відділу грошових виплат та компенсацій Світлана Ткаченко розповіла про порядок надання пільг та субсидій, зазначивши, що за надану недостовірну інформацію пільговики несуть відповідальність. Також необхідно вчасно подавати інформацію про зміни в складі сім`ї, про купівлю товарів на суму понад 50 тис. грн., про отримання спадщини тощо.
На сході про свою роботу звітували депутати міської ради Лариса Безручко та Вячеслав Сікач. За кошти, надані їм у минулому році на депутатську діяльність в рамках Програми міської ради, вони закупили паркан для огорожі сільського кладовища і запропонували односельцям подумати, куди краще використати кошти, які депутати отримають у 2020 році.
«Прикро, що демографічна ситуація в Україні погіршується, в тому числі і на Сновщині. І порівнювати, що було 30 років тому і нині – дуже важко. Тоді села були наповнені людьми, працювали колгоспи. Пропоную вам зараз порівняти що було три роки тому, до створення громади, і зараз, що вдалося нам разом зробити і що планується», – сказала у своєму виступі Наталія Самойлова.
Вона представили присутнім відеозвіт про роботу громади в цілому у минулому році, та зупинилася окремо на тому, що було зроблено для Хотуницького старостинського округу.
Підоводячи підсумки загальних зборів громадян міський голова Олександр Медведьов подякував присутнім за небайдужість та активність і запевнив, що всі озвучені проблеми він триматиме на контролі. Окрему подяку висловив Петру Ковальчуку та його однодумцям, тим, хто зробив чудове місце відпочинку на озері в с.Камка і підтримує його в порядку – це приклад для всієї громади.
Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради