» » Нововедення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

Нововедення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану

З метою підвищення ефективності роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану та якості обслуговування громадян у сфері державної реєстрації актів цивільного стану Міністерством юстиції України запроваджено нові пілотні проекти, які дають можливість оптимізувати процес надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та створити сприятливі умови для їх отримання громадянами.

  1. Комплексна послуга «є-Малятко»

Лише на підставі однієї заяви батьки новонародженої дитини можуть отримати у відділі державної реєстрації актів цивільного стану послуги в рамках даної послуги:

-проведення державної реєстрації народження,

– реєстрація місця проживання,

– призначення державної допомоги при народженні дитини,

– призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях,

– внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я,

– реєстрація дитини у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків,

– внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

 

  1. Подання заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет

Дане нововведення дає можливість подавати заяви у сфері державної реєстрації актів цивільного стану до відділів в онлайн-форматі.

Для того, щоб громадяни могли скористатися даним сервісом, необхідно:

– зайти на сайт Міністерства юстиції України – https://minjust.gov.ua/‎;

– на даному сайті знайти закладку «Електронні сервіси» та перейти у дане меню;

– після чого вибрати розділ «Кабінет електронних сервісів»;

– вибрати підрозділ «Державна реєстрація актів цивільного стану»;

– після чого Ви потрапите на Веб-портал, де зможете зареєструватися та зайти до електронного кабінету для подачі заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану в онлайн-форматі.

 

  1. Електронний сервіс з проставлення апостиля

Завдяки запровадженню електронного сервісу з проставлення апостиля: будь-яка особа може з паспортом, відповідними документами, на яких необхідно проставити апостиль, документом про сплату послуги або документом (копією), який надає право на звільнення від сплати звернутися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану .

Переваги сервісу: із запровадженням Електронного реєстру апостиля значно спростився порядок подачі документів для проставлення апостиля та їх отримання. Громадянам не потрібно їхати до Києва, достатньо звернутися до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибіром.


4.Пілотний проект «Реєстрація шлюбу за добу»

З метою удосконалення роботи  у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, зокрема щодо організації та проведення державної реєстрації шлюбу, Міністерством юстиції України розроблено проект «Про запровадження пілотного проекту щодо державної реєстрації шлюбу», спрямований на спрощення відповідної процедури, максимальне наближення такої послуги до людей та забезпечення реалізації гарантованого державою права на шлюб. На даний час у Чернігівській області є можливість зареєструвати шлюб за добу в м. Чернігів, м. Ніжин, м. Корюківка.

 

  1. Порядок прийому заяв щодо реєстрації місця проживання новонароджених дітей

Під час проведення державної реєстрації народження дитини, документи про реєстрацію місця проживання дитини можна подати через відділи державної реєстрації актів цивільного стану або працівників, що проводять державну реєстрацію народження дітей при пологових відділеннях місцевих медичних закладів, під час проведення державної реєстрації народження дитини.

Для реєстрації місця проживання новонародженої дитини до відділів ДРАЦС подаються наступні документи:

– заява про реєстрацію місця проживання малолітньої дитини
– паспорти батьків

– свідоцтво про народження дитини;

– квитанція про сплату адміністративного збору (реквізити рахунків можна отримати у відділі державної реєстрації актів цивільного стану );

– копію витягу про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (у разі подання документів для реєстрації місця проживання.

Начальник Сновського відділу РАЦС у Корюківському районі Юлія РЕУТА