20 травня – Всесвітній День бджіл
Відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво», при застосуванні сільгосппідприємствами засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин, не пізніше ніж за три доби до початку робіт вони мають через засоби масової інформації попереджати про це органи місцевого самоврядування та пасічників.
До того ж обробку полів слід проводити у період відсутності льоту бджіл: у ранкові або вечірні години. Не допускати обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.
Начальник Сновського районного управління Держпродспоживслужби Володимир Білашко наголошує, що для можливого відшкодування збитків у разі отруєння бджіл, варто зареєструвати свої пасіки. Адже саме зареєстрованим пасічникам місцеві фермери повинні повідомляти про час і місце обробітку своїх ґрунтів хімічними засобами.
За наявності паспорта на пасіку її реєстрація (безкоштовно) відбувається у відділі земельних відносин та агропромрозвитку міської ради (начальник – Валентина Недвіга) за адресою: м.Сновськ. вул.Банкова,5.
Для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку, необхідно звернутися до державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: м.Сновськ, вул. Свободи, 64. (тел. 2-12-17). Послуга платна.
ДО ВІДОМА. 20 травня за ініціативою ООН, відзначається Всесвітній день бджіл, ініціатором якого виступила Словенія. Відзначається він у травні саме коли медоносні бджоли в Північній півкулі є найбільш активними, а потреба в запиленні є найвищою. Мета Всесвітнього дня бджіл – привернути увагу людства до зникнення бджіл, інформувати населення про важливу глобальну роль цих комах, надати роз’яснення про можливі шляхи їх захисту. До речі, Україна належить до країн-лідерів з виробництва та експорту меду.
Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи