» » Щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами

Щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами

На виконання доручення Прем’єр-міністра України О. Гончарука від 22.01.2020 року  № 2313/0/1-20  про вжиття заходів щодо детінізації зайнятості у сфері торгівлі товарами та послугами, Управління Держпраці у Чернігівській області інформує наступне.

Реалізацію доручення передбачено провести у період з 20.01.2020 р. по 28.02.2020 р. у 3 етапи: інформаційна кампанія, підготовча робота до проведення інспекційної кампанії та інспекційна кампанія. Результати проведеної роботи стануть основою для планування та реалізації аналогічних заходів в інших ризикованих сферах господарювання.

Цільова інформаційно-роз’яснювальна декада Управління Держпраці у Чернігівській області спрямована на сфери торгівлі, послуг, громадського харчування та тимчасового розміщування. Саме вони є одними з найбільш ризикових в контексті неоформленої праці.

Впродовж останньої декади січня фахівці Управління проведуть інформаційні заходи з суб’єктами господарювання про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. За допомогою різних форм комунікації, як масових публічних, так і безпосередніх візитів за місцем здійснення господарської діяльності, заплановано охопити  максимальну кількість роботодавців та працівників.

Заходи проводять фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області разом з представниками органів місцевого самоврядування, яким делеговані повноваження здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, Державної податкової служби, Пенсійного фонду, Державної служби зайнятості, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, місцевих державних адміністрацій, профспілкових організацій та інших органів.

Управління Держпраці у Чернігівській області