Певно це найвлучніші слова відомої української письменниці та поетеси Ліни Костенко про тих, хто щиро та віддано пов’язав свій життєвий шлях з долею людей з особливими потребами та інвалідністю.
Сьогодні, 3 грудня, вся світова спільнота відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.
Сприйняття людини такою, як вона є, прояв коректності та терпимості один до одного – це найперші ознаки толерантного цивілізованого суспільства.
В кожному з нас є своя неповторність та особливість. Комусь з легкістю даються точні науки, хтось досягає значних успіхів в творчості. Всі ми різні. Та є люди, яким задля здійснення своїх задумів, досягнення поставлених завдань, потрібно докладати набагато більше зусиль ніж іншим.
Наявність певних фізіологічних або психологічних відмінностей від більшості людей, не має бути клеймом та вироком для людей з інвалідністю, причиною залишення їх та їхніх близьких сам на сам з цією ситуацією. Навпаки, така особливість має бути додатковим приводом пишатись їх діяльністю, успіхами та досягненнями.
Одним з таких місць підтримки та натхнення дітей та молодих людей з інвалідністю, а також їх рідних є Клуб «Повір у себе», створений у 1996 році, за ініціативи директора Сновського Центру дитячої та юнацької творчості (колишній Будинок школяра) Наталії Скотаренко.
«Він став другою домівкою для дівчаток і хлопчиків різного віку, з різними захворюваннями», – зазначила Наталія Валеріївна.
Першим керівником клубу була Тамара Порошенко. Разом із нею, педагогами та батьками, діти опановували навички самообслуговування, проводили родинні свята, слухали та інсценізували казки, ходили на екскурсії до лісу та річки.
Ішов час. Підростали дівчатка та хлопчики, змінювалися їхні вподобання та інтереси. Змінювалися й форми та методи роботи педагогів з вихованцями клубу. Завдяки творчому підходу нового керівника, Олександри Петрик, зацікавленості батьків та дітей виник новий напрямок у їхній роботі. Діти вирішили спробувати свої сили в театральному мистецтві.
Уже багато років у клубі впроваджується інклюзивне навчання. Разом із керівником Діаною Данильченко діти розширюють свої уявлення про світ мистецтва, розвивають творчі здібності, займаючись різними видами художньої діяльності, беруть участь у заходах місцевого рівня, в Міжнародному фестивалі творчості «Ми разом!» (м. Добруш, Білорусь). Щорічно в ЦДЮТ проходить районний фестиваль «Крок до зірок».
Вихованці клубу відвідують також гуртки інших напрямів («Англійська мова», «Фортепіано», «Бісеринка», «Клас баяна», студія образотворчого мистецтва, «Хореографія», «Вокальне мистецтво», «Вітрила творчості», «Сонечко»).
Клуб створює можливості для реабілітації та соціалізації, допомагає дітям жити повноцінним життям. А головне – вони мають змогу спілкуватися, дружити, реалізовувати творчі проекти.
За інформацією Сновського ЦДЮТ
Leave a Reply