» » Команда Представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області відвідала Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання у селі Нові Боровичі

Команда Представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області відвідала Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання у селі Нові Боровичі

Для виконання функцій національного превентивного механізму команда Представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області здійснила відвідування Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сновської міської ради (далі – Заклад).

Під час візиту група НПМ ознайомилася з умовами проживання, організацією харчування та медичного забезпечення підопічних.

Проєктна потужність закладу розрахована на проживання 33 підопічних, на час візиту перебувало 18 осіб (7 чоловіків та 11 жінок), з них: 5 осіб з інвалідністю, 2 – ліжкових хворих, 2 – з числа внутрішньо переміщених осіб, 1 особа пересувається на кріслі колісному.

Територія Закладу є охайною та доглянутою, облаштована лавками та критими альтанками, які забезпечують комфортну прогулянку в сонячну погоду. Калькуляція вартості проживання на одного підопічного в місяць близько 13 тис. грн.

Мешкають підопічні у кімнатах для проживання від 1 до 4 осіб. В кімнатах є всі необхідні меблі для комфортного проживання (ліжка, тумбочки, шафи). Під час візиту встановлено, що для підопічних створені належні умови проживання — підопічні забезпечені чистою постільною та натільною білизною. Працівники Закладу проводять належне прибирання в спальних кімнатах та приміщеннях загального користування.

Підопічні отримують чотириразове харчування, вартість на день складає 114,04 грн., під час інтерв’ювання скарги на якість харчування не надходили.

Особи з інвалідністю забезпечені засобами для пересування (кріслами-колісними, палицями, милицями та стільцями для проведення санітарно-гігієнічних процедур).

За результатами опитування підопічні скарг щодо жорстокого, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження з боку персоналу не висловили. Підопічні контактні та позитивно реагують на відвідувачів.

Однак під час відвідування групою НПМ були виявлені порушення, що призводять до порушення прав підопічних, зокрема:

ліжкові хворі підопічні не отримують належної медичної допомоги;

порушення права на здорове харчування: не затверджене перспективне меню; відсутнє денне меню, з яким підопічні могли б ознайомитись щодо пропонованих страв;

частково індивідуальні програми реабілітації у осіб з інвалідністю не оновлені та не виконуються належним чином;

не забезпечується право на приватність (одяг не персоналізований);

порушене право підопічних на отримання інформації про свої права та обов’язки: відсутні інформаційні стенди, що містять інформацію про можливість отримання безоплатної правової допомоги, контактні дані структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, Національної поліції, державних та недержавних правозахисних організацій;

не налагоджена співпраця зі Східним міжрегіональним центром з надання безоплатної правової допомоги.

Нагадуємо, що у разі порушення прав, ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

за номерами телефонів: 0 800 501 720; 044 299 74 08.

За інформацією Представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області