Герб 

Shchorskiy_rayon_gerb

Герб у зеленому колі щита (співвідношення ширини до висоти 7 : 8), символіка залізниці – ключ та молоток – жовтого кольору, втілення розвитку і багатства. Зелений колір – географічна зона Полісся, символізує достаток і надію, а також вказує, що район є частиною області. Вертикальна блакитна смуга (1/3 щита) – вказує на багаті гідроресурси, уособлює річку Снов, що перетинає територію району, символізує віру і духовність.

Прапор 

Прапор – прямокутне зелено-блакитне полотнище із співвідношенням сторін 2:3. Зелена і блакитна смуги рівнозначні за розміром. Зелена (верхня смуга) означає географічну зону району-Полісся. Символізує достаток і надію, вказує, що район є частиною Чернігівської області, блакитна (нижня смуга) – уособлює р. Снов, що перетинає район, символізує віру і духовність.
У верхньому від древа крижі символіка залізниці, що дала початок утворенню як міста, так і району в цілому.

Логотип

Логотип являє собою стилізований під схему залізниці зі станціями щиток, де з правої верхньої сторони зображений покажчик  із девизом-слоганом громади: “ДОРОГИ ВРАЖЕНЬ”.

Від початкової умовної станції, по контуру щитка розташовані 5 пунктів – 5 рушійних сил громади:  1. власне сама міцна громада;   2. історія;  3. традиції;  4. простір;  5. природа

Закінчується контур стилізованим образом прикордонного стовпчика, що є невід’ємним символом громади, як славетного прикордоння та її історії. Прикордонна громада – це міць, сила і витримка, північний форпост держави.

Центральною композицією  є “головний герой” логотипа, а, насамперед, цілої громади – потяг зі стилізованою літерою “С” (перша буква назви громади), історично важливий і найвпізнаваніший елемент серед усіх, на фоні мосту через річку Снов, що теж показує важливість та красу визначних місць громади і додатково підкреслює унікальну композицію логотипу.

Наступний елемент, це стилізована пара потягу у вигляді соковитого листя, що є беззаперечним символом неосяжно красивого простору зеленої Сновщини з безмежними полями, луками, лісами. Також це вказує на потенціал розвитку еко-туризму в громаді.

Всі деталі і символи логотипу органічно та асоціативно правильно поєднані: чіткі, прості лінії, впізнавані елементи та легкість читання дає змогу запам’ятати унікальний дизайн  та виокремитись з поміж інших громад.