» » Індекс цифрової трансформації Сновської громади – 33,39%

Індекс цифрової трансформації Сновської громади – 33,39%

Мінцифра опублікувала результати цифровізації регіонів та громад України за І квартал 2025 року. Уперше дані до Індексів зібрані безпосередньо через платформу Дія.Цифрова громада — швидко, зручно та онлайн. За результатами вимірювання середній показник Індексу цифрової трансформації регіонів в Україні становить 30 балів зі 100 можливих. Сновська громада станом за підсумками І кварталу поточного року має індекс 33.39. Найвищий показник по області у Менській громаді – 50.29. Загальний індекс цифровізації по Чернігівщині – 31.07.

Серед лідерів  областей — Дніпропетровська (43 бали), Львівська (43 бали) та Тернопільська області (42 бали).

Найвищі результати регіони продемонстрували в напрямках цифровізації публічних послуг, цифрової інфраструктури та цифрових навичок. Водночас саме цифровізація територіальних громад і цифрова економіка залишаються слабшими місцями на регіональному рівні. Проте результати вимірювання дають чітке розуміння, де варто зосередити зусилля та запускати системні рішення.

«Ми вперше провели вимірювання на платформі Дія.Цифрова громада, яку створили для ефективної координації цифрової трансформації в регіонах і громадах — з можливістю відстежувати динаміку на рівні не лише регіонів, а й кожної громади. Індекс цифрової трансформації дає змогу чітко бачити, де вже є прогрес, а де потрібно посилити підтримку чи ухвалити державні рішення. Це новий рівень зрілості нашої цифрової трансформації. Ми рухаємося не точково, а системно — і саме в цьому сила команди. Щиро дякую нашим партнерам, а саме Програмі EGAP за підтримку та експертну участь у створенні цього інструменту», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Серед головних результатів громад за І квартал: 

  • 85 громад мають індустріальні парки;
  • у 43% ІТ-підприємствах керівниці — жінки;
  • у середньому по Україні громади оцифрували свої послуги для бізнесу на рівні 10%;
  • 80 0000 лікарів, 240 000 вчителів шкіл і 88 000 працівників ОМС пройшли Цифрограм;
  • майже 12 000 населених пунктів під’єднано до волоконно-оптичних мереж, а 23 000 населених пунктів забезпечено мобільним звʼязком 4G;
  • 166 громад мають інтегровану систему відеоспостереження;
  • 3 300 садочків упровадили електронну чергу із зарахування дитини до закладу;
  • 1 280 лікарні впровадили онлайн-запис до лікаря.

«У межах Програми EGAP Фонд Східна Європа активно сприяє цифровій трансформації регіонів. Цього року ми працюємо вже в 9 цільових областях і понад 70 громадах. Індекс цифрової трансформації — наш надійний інструмент, що допомагає вимірювати спільний прогрес, виявляти виклики та визначати напрями, які потребують більшої уваги. Це дає нам змогу точніше планувати підтримку для наших партнерів і підсилювати позитивні зміни», — наголосив Віктор Лях, президент Фонду Східна Європа.

Участь у вимірюванні взяли:

  • 24 області, які заповнили Індекс цифрової трансформації регіонів;
  • 939 громад подали свої дані до Індексу цифрової трансформації територіальних громад;
  • загалом у системі зареєстровано понад 1 200 користувачів.

Ознайомлюйтеся детальніше з результатами цифровізації на порталі Дія.Цифрова громада за посиланням: https://hromada.gov.ua/index

Проєкт реалізовано Міністерством цифрової трансформації спільно зі швейцарсько-українською Програмою EGAP, що виконується Фондом Східна Європа.