» » 1 квітня розпочався другий етап медичної реформи

1 квітня розпочався другий етап медичної реформи

Національна служба здоров’я України підписала договори з 1 524 закладів спеціалізованої медичної допомоги. Тим самим розпочавши другий етап трансформації фінансування системи охорони здоров’я.

КНП “Сновська ЦРЛ” підписала теж договір з НСЗУ, до якого входять 4 пакети надання медичних послуг населенню (стаціонар  терапія, стаціонар хірургія, амбулаторно-поліклінічне відділення та супрорвід і допомога ВІЛ-інфікованим).

90% закладів по Україні подали свої пропозиції НСЗУ. Ще 138 проєктів договорів очікують на підписання. З півтори тисячі договорів з закладами спеціалізованої допомоги 50 – з приватними закладами.

Таким чином, практично всі комунальні медичні заклади (районні, міські, обласні лікарні) країни увійшли в реформу і будуть отримувати кошти за прямим договором з НСЗУ. Від сьогодні гроші підуть за пацієнтом у поліклініки, лікарні та інші спеціалізовані заклади. Загалом проєкти договорів отримали 1 662 заклади, які надають спеціалізовану медичну допомогу.

Відтепер лікарні отримуватимуть гроші за медичні послуги, надані конкретному пацієнту. Ефективні лікарні, яких обиратимуть пацієнти, зможуть збільшити своє фінансування за новою системою.

Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Скористатися ним може кожен громадянин України. Аби отримати доступ до безоплатних послуг, пацієнт має мати направлення від лікаря первинки або лікуючого лікаря. Для цього спочатку потрібно укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. Направлення не потрібне до гінеколога, психіатра, стоматолога і нарколога. Екстрена медична допомога надається безоплатно кожному – незалежно від наявності декларації.

Детальніше – на сайті МОЗ України