» » 100 років Сновськ у статусі міста

100 років Сновськ у статусі міста

Нашому Сновську 100 років тому було присвоєно статус міста під час адміністративно-територіальної  реформи у 1923 році.

«На той час у Сновську, за статистичними даними Державного архіву Чернігівської області, проживало 7754 жителя. З них 44% складали євреї», – повідомила директор історичного музею Валентина Москаленко.

У цей же час, століття тому,  відбувся поділ Чернігівської губернії і  був створений Сновський район  з центром у Сновську, у складі якого було 18 навколишніх сіл, а також  Сновський округ, до якого увійшла вся територія Сновщини та територія колишніх Корюківського, Сосницького, Менського та Городнянського районів. Округ проіснував до 1925 року, потім був розформований.

У місті 100 років тому був добре розвинутий приватний сектор економіки. Найбільшим державним підприємством було депо та залізнична станція, які працюють і донині. Адже  основним фактором утворення Сновська стала залізниця. У депо працювала третина дорослого населення міста.

Були створені інспектури народної освіти, охорони здоров’я, статистичне бюро, комісія допомоги дітям, а також інші служби та організації, які сприяли розвитку міста і району, налагодженню суспільного життя.

Після ліквідації у 2020 році Сновського району місто Сновськ  залишилося центром громади, до складу якої увійшла вся територія колишнього району.

З історією міста та Сновщини можна ознайомитися глибше, завітавши до Сновського історичного музею за адресою: м.Сновськ, вул.Миру,45. тел. (098)7160701.

Офіційнв сторінка музею у мережі Фейсбук – за посиланням: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057617192380&sk=about

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та звʼязків з громадськістю міської ради