» » 11 квітня пройшли загальні збори громадян в с.Низківка

11 квітня пройшли загальні збори громадян в с.Низківка

До складу Низківської сільської громади входить 8 сільських населених пунктів. Загальна чисельність населення складає 369 чоловік (Низківка – 242, Щокоть – 38, Руда -33,  Привільне – 9,  Радвине – 28, Лютівка – 12,  Куропіївка – 1, Філонівка – 6). За минулий рік померло 11 осіб, народилась всього 1 дитина. З 173 чоловік працездатного віку працюють 70. Дітей шкільного віку -14, дошкільнят – 8.

На сходи завітали перший заступник міського голови Іван Орда, в.о.начальника Сновського районного управління  Держпродспоживслужби  Володимир Білашко, директор ТОВ «Щорсагроімпульс» Микола Скоробагатько, провідний спеціаліст відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи Олена Батюк.

На початку зборів присутні заслухали звіт в.о.старости Людмили Гордієнко, яка проінформувала про виконану роботу за 2017 рік та ознайомила з планами соціально-економічного розвитку сільської громади на поточний рік.

Зокрема, зазначила, що на території сільської громади функціонують фельдшерський пункт, клуб, бібліотека, поштове відділення, 2 магазини. Відділення зв’язку обслуговує 7 населених пунктів Низківської громади і село Попільня.

В минулому році за кошти міської ради був проведений поточний ремонт у фельдшерському пункті, виготовлена документація на громадські пасовища, придбаний тример (бензокосилка), відремонтовано двигун у млині. Також регулярно проводилась чистка доріг від снігу.

В повсякденній роботі питання допомагав вирішувати директор ТОВ «Щорсагроімпульс» Микола Скоробогатько, який в разі потреби надавав фінансову допомогу. Не стояли осторонь і міський голова Олександр Медведьов, депутат міської ради Павло Тютюнник, працівники міської ради.

По закінченню звіту селяни порушили ряд питань, що їх турбують: відсутність автобусного сполучення, ремонт асфальтового покриття по с.Низківка, підсипка і грейдерування дороги по с.Лютівка (розбита лісовозами), утримання пожежного автомобіля.

Також мешканців села дуже хвилюють питання: «На якій відстані від помешкань, в який час повинні проводитись роботи по обприскуванню хімікатами оброблюваних земель та наскільки все це шкідливо для здоров’я?».

Микола Скоробогатько проінформував присутніх про орендну плату за землю, про початок весняно-польових робіт, а також запевнив, що особисто проконтролює, щоб його працівники дотримувалися правил і норм при обробці земель. А ще, за його сприянням,  проводиться поточний ремонт доріг спільного користування. Придбавши агрегат для переробки асфальту, він оперативно реагує на утримання доріг в належному стані. Так, в минулому році було використано 30 т гарячого асфальту.

Володимир Білашко надав роз’яснення щодо Держпродспоживслужби, яка утворена на базі ветеринарної та санітарної служб.

«Служба займається наглядом за безпечністю харчових продуктів, захистом прав споживачів, контролем за цінами та санітарією. З приводу застосування сільськогосподарськими підприємствами пестицидів та ядохімікатів теж звертатися до нашої служби із заявою. Щодо ідентифікації звертатись до ветеринарної лікарні з паспортом та кодом» – зазначив в.о.начальника служби.

Також розповів про епізоотичну ситуацію в районі та весняну диспансеризацію.

Підбив підсумки перший заступник міського голови Іван Орда. Він надав роз’яснення щодо озвучених проблемних питань, коротко ознайомив присутніх з даними щодо виконання програми соціально-економічного розвитку Сновської ОТГ та довів до відома жителів основні напрямки розвитку громади на 2018 рік. В планах на поточний рік, в першу чергу  – це відновлення вуличного освітлення по вул. Перемоги в с.Низківка та ремонт доріг. По завершенні зборів подарував бензопилу для потреб громади.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи Сновськоїміської ради

 

Leave a Reply

Enter Captcha Here : *

Reload Image