» » 12 лютого, згідно графіка, пройшли сходи громадян у маленькому прикордонному селі Клюси

12 лютого, згідно графіка, пройшли сходи громадян у маленькому прикордонному селі Клюси

Відкрита зустріч  відбулася за участі міського голови Олександра Медведьова та секретаря міської ради Наталії Самойлової. На зборах також були присутні начальник Сновського районного управління Держпродспоживслужби Володимир Білашко, директор ТОВ «ЕЙ СІ ДЖІ ЮКРЕЙН» Юрій Горілко, дільничний інспектор прикордонної служби «Гірськ» Андрій Приходько,  начальник відділу земельних відносин та агропромислового розвитку Валентина Недвіга, провідний спеціаліст відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи Олена Батюк та журналіст районної газети «Промінь» Тетяна Литвин.

22 чоловіки зібрались в адмінприміщенні міської (колишньої сільської) ради. Перед присутніми звітувала в.о.старости Тетяна Немировська.

В Клюсах проживає лише 151 громадянин. Із  90 чоловік працездатного населення, в селі працює 23 людини, за межами району – 22, інші виживають за рахунок підсобного господарства. Четверо діток підвозять у Гірський дитячий садочок, і одну дитину – в Новоборовицьку школу. Приємно, що в минулому році народилось 2 немовлят.

В селі працюють клуб, фельдшерський пункт, магазин, соцробітник доглядає за 12 немічними громадянами,  кожної п’ятниці приїздить пересувне поштове відділення. Скарг та нарікань на роботу працівників від селян не надходило. З райцентром автобусним сполученням забезпечені (3 рази  на тиждень). От тільки непокоїть жителів громади стан дороги з твердим покриттям Хрінівка-Клюси (дорога обласного значення), по якій возять дітей до навчальних закладів.

Клюси – прикордонна зона, тому є проблеми з мобільним зв’язком, але завдяки міській раді є мобільний зв’язок в будівлі колишньої сільської ради. І громадяни, які не мають змоги придбати підсилювач для мобільного зв’язку приходять до адмінбудівлі, щоб зателефонувати. Вдячна Тетяна Михайлівна міській раді і за освітлення біля автобусної зупинки та клубу, адже самотужки сільська рада була неспроможна ані підключити освітлення, ані сплачувати за електроенергію.

«Дуже прикро, що з кожним роком стає все більше нежилих будинків, а разом з тим більшає і чагарників, і парослі кленів. Велика кількість дерев і по селу, і на кладовищі, які підлягають видаленню. І без допомоги міської ради нам не обійтись», – зазначила в.о.старости, – окрім того, хотілося б зробити підсипку грунтової дороги або грейдерування, орієнтовною протяжністю 2 км, ремонт покрівлі адмінбудівлі та хоча б 2-3 гойдалки для діток біля автобусної зупинки».

Наприкінці виступу Тетяна Немировська висловила слова вдячності орендарям земельних ділянок ТОВ «ЕЙ СІ ДЖІ ЮКРЕЙН» за святковий концерт до Дня сільського господарства, за надану допомогу у проведенні новорічних свят, при подолання наслідків буревію, за надані дрова для опалювання будівлі колишньої сільради та ФП,  за те, що у людей є робота. Юрій Горілко, директор цього товариства, коротко розповів про плани на рік та запевнив у подальшій співпраці, адже дуже багато було витрачено коштів на упорядкування малородючих земель (вирубка парослі та корчування).

Володимир Білашко, начальник Сновського районного управління Держпродспоживслужби,  ознайомив присутніх  з правилами  проведення авіаційних обробок пестицидами та агрохімікатами сільськогосподарських культур, надав роз’яснення щодо профілактики та недопущення занесення грипу птиці, а також щодо  профілактики та боротьби із заразним вузликовим дерматитом великої рогатої худоби. Насамперед це – щеплення домашньої птиці  проти хв. Ньюкасла та обробка всього поголів’я великої рогатої худоби засобами тривалої дії від укусів комах при вигоні тварин на пасовище.

Підбив підсумки та надав роз’яснення на всі озвучені питання міський голова Олександр Медведьов. Насамперед зазначив, що гойдалки вже є а наявності та вже весною будуть встановлені. Також повідомив, що згідно законодавства фельдшерський пункт має існувати лише при наявності 500 чоловік і більше, але запевнив, що найближчим часом ФП будуть працювати завдяки прийнятій програмі і з міського бюджету додатково будуть виділені кошти на виплату зарплат фельдшерам та на оплату за енергоносії.

Наталія Самойлова, секретар міської ради, коротко презентувала відеоматеріали про громаду в цілому та окремо про Клюсівський старостинський округ.

Наприкінці зібрання міський голова подякував всім, хто прийшов на збори, за співпрацю, взаєморозуміння і довіру та пообіцяв взяти на контроль всі проблемні питання, які були озвучені на сході.

Відділ організаційно кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради