» » 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні Україна вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які прийняли доленосний виклик — захистити не тільки нашу країну, але й усе людство від впливу радіації внаслідок катастрофи у 1986 році.

Наш з вами обов’язок завжди пам’ятати про подвиг учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Зі Сновщини їх було триста двоє, їхні імена викарбувані на гранітних плитах пам’ятного знаку у Сновську. Всі ці наші земляки є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.

Вшановуючи подвиг ліквідаторів секретар міської ради Наталія Самойлова разом з головою районного відділення Фонду допомоги  інвалідам Чорнобиля Михайлом Волокушиним, членами організації, представниками колективу міської ради, ветеранами та  військовими 2-го відділу Корюківського РТЦК та СП поклали квіти до пам’ятного знаку у Сновську ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Схиляємо голови перед тими, хто віддав життя, зупиняючи ядерний смерч, хто відвів біду від прийдешніх поколінь.

Висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Бажаємо їм міцного здоров’я, благополуччя, життєвої енергії, довгих років життя під мирним небом України!

Зараз на території Сновської громади  на обліку у відділі державної соціальної підтримки №2 управління соціального захисту населення Корюківської РДА станом на 1 грудня 2022 року перебуває 236 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

З них:

І категорія – 63 особи;

ІІ категорія – 71 особа;

ІІІ категорія – 55 осіб;

дружини померлих учасників ліквідації аварії – 15 осіб;

потерпілі  діти – 42 особи.

У рамках відзначення Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС  у Сновській публічній бібліотеці відбулася година-спомин для старшокласників «Чорнобиль… Трагедія, подвиг, пам’ять», і виставка-репортаж «Чорний біль над білим світом», також  розгорнуті тематичні виставки літератури у сільських філіалах.

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та звʼязків з громадськістю міської ради