» » 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Відзначається цей день щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС відповідно до Указу Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 р.

Ця дата  нагадує суспільству про  проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей що віддали свої життя та здоров’я заради спасіння нашої країни й світу від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають і не даватимуть спокою людству ще багато років.

Сьогодні у Сновську схилити  голови перед подвигом учасників ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС, згадати ті часи та покласти квіти до пам’ятного знаку прийшли учасники тих буремних подій на чолі з головою районного відділення Фонду допомоги  інвалідам Чорнобиля Михайлом Волокушиним, міський голова Олександр Медведьов, секретар міської ради Наталія Самойлова, начальник 2 відділу Корюківського РТЦК та СП Андрій Ісаченко, члени організації ветеранів Сновської МТГ на чолі з Людмилою Кравець, громадськість.

Низький уклін та глибока вдячність всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи на планеті ХХ століття за виявлені героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах, за те, що віддали своє здоров’я і життя, виконавши найвищий обов’язок перед рідною землею.

Довідково:

На території Сновської громади  на обліку у відділі державної соціальної підтримки №2 управління соціального захисту населення Корюківської РДА станом на 1 грудня 2021 року перебуває 249 громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

З них:

І категорія – 48 осіб ( 42- учасників, 1- ядерник, 5- потерпілих);

ІІ категорія – 83 осіб ( 74- учасників, 1- ядерники, 8- евакуйованих);

ІІІ категорія – 60 осіб ( 30- учасників, 30- потерпілих);

дружини померлих учасників ліквідації аварії – 12 осіб;

потерпілі  діти – 46 осіб.

Протягом 2021 року  оздоровлено 12 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи I категорії, на загальну суму 99,1 тис. грн. (вартість однієї путівки для особи, віднесеної до I категорії складає 8262 грн.) та виплачена грошова компенсація замість путівки на санаторно-курортне лікування 14 особам на загальну суму 8,7 тис. грн. (розмір компенсації на 1 особу – 619 грн.).

Відділом прийнято та підготовлено документи на видачу посвідчення  I категорії на 1 особу та внесення запису до посвідчення на 3 осіб.

На обліку для забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування  на 2022 рік перебуває 19 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи I категорії.

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та звʼязків з громадськістю міської ради