» » 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Він був затверджений Указом Президента № 945/2006 10 листопада 2006.Така дата обрана невипадково — в 1986 році 14-го грудня Державний комітет прийняв в експлуатацію захисні споруди на Чорнобильській АЕС.

Надання державного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, людей що віддали свої життя та здоров’я заради спасіння нашої країни від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають і не даватимуть спокою людству ще багато років. Але назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам’ять про солдатів атомного фронту.

Низький уклін та глибока вдячність всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи на планеті ХХ століття за виявлені героїзм, самовідданість та мужність в тих екстремальних обставинах.

Шановні ліквідатори аварії на ЧАЕС! Щиро бажаємо всім Вам та Вашим рідним і близьким міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди. Хай завжди поруч з Вами буде людська подяка за Ваші добрі справи!

В цей день ми віддаємо шану не тільки живим героям, а й тим, хто ціною власного життя захищав світ від біди. Міський голова Олександр Медведьов та його перший заступник Павло Мірошниченко, керівник апарату РДА Олеся Гориченко, очільник  районного відділення Фонду допомоги  інвалідам Чорнобиля Михайло Волокушин, заступник начальника відділу організаційно-кадрової, інформаційної роботи та зв’язків з громадськістю Наталія Смоляк, голова районної ветеранської організації Людмила Кравець поклали квіти до пам’ятного чорнобильцям та вшанували полеглих хвилиною мовчання.

 

Довідково:

На території Сновської громади проживає 249 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, в тому числі 48 осіб з інвалідністю, пов`язаною з Чорнобилем.

Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено ряд соціальних пільг: часткова компенсація за продукти харчування, цільове медичне обслуговування, пільги на житлово-комунальні послуги, проїзд та зв’язок, пільги на оздоровлення та інші.
За 11 місяців 2020 року на зазначені цілі профінансовано з державного бюджету 490,4 тис. грн. Відшкодовано санаторно-курортним закладам 76,9 тис. грн. за оздоровлення 10 громадян, віднесених до категорії 1 та 14 особам виплачено 8,0 тис. грн.. за самостійне санаторно-курортне лікування. З обласного бюджету в 2020 році виділено 27,2 тис. грн.. на  придбання лікарських засобів виписаних за рецептами лікарів.

Відділ організаційно-кадрової, інформаційної роботи та зв’язків з громадськістю Сновської міської ради