» » 18 серпня – День села Чепелів

18 серпня – День села Чепелів

Традиційно, на передодні свята Спаса, незважаючи на спекотну погоду, чепелівці та гості села поспішали до сільського клубу, де зручно розташовувались, чекали святкового дійства.

З теплом у душі, усмішкою зустрічали односельців, гоcтей із Одеси, Харкова, Дніпра, населених пунктів району в.о.старости Марія Мороз, діловод  Валентина Паренчук та ведуча свята – завідуюча сільським клубом Надія Науменко.

До оформлення свята підійшли з творчістю і гумором. Готувалися серйозно. Найголовніший задум – на великому плакаті: «І хлібом і цвітом, і прадідом-дідом, гріє душу село, моє рідне село», оздобленому гарними вишитими рушниками чепелівських рукодільниць.

Здалеку чути цокіт копит по бруківці, лине дзвінка народна пісня «Ой там на точку, на базарі…». І тут перед глядачами зупиняється підвода з ярмаркуючими: жінки, вбрані в національний одяг на возі привезли кошики з городиною, але стоп: тут необхідно пройти митний контроль Баби Яги (митницю зробили творчі майстрині Галина Бужинська  і  Марина Семенок).

Так несподівано для всіх розпочалося відзначення Дня села в Чепельові, який з ХVІІІ століття відомий був своїми гучними ярмарками.

Із Днем села чепелівців та гостей привітала в.о.старости Марія Мороз. Приїхали поздоровити місцевих жителів міський голова Олександр Медведьов, секретар міської ради Наталія Самойлова, голова РДА  Валерій Радібеда,  депутат міської ради Віталій Пискун, головний лікар КУ «Сновський ЦПМСД» Олена Шарпан,  заступник начальника відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи Наталія Смоляк.

Їх зустріли запашним короваєм на вишитім рушнику. Гості привітали мешканців села із святом та побажали миру, спокою, впевненості в завтрашньому дні, реалізації всіх мрій, з їхніх уст линули слова вдячності і поваги людям праці, які обрали нелегку селянську долю.

Міський голова  вручив Почесні грамоти Олегу Литвиненко, Надії Науменко та Подяки  Віктору Ващенко, Альоні Ніколаєнко, Валентині Литвиненко.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів до обеліска вшанували земляків, які не повернулися з ІІ Світової війни.

Гідно пошанували на святі – і піснями, і  дарунками – чепелівців: і тих, кому 85 років, і тих, хто тільки починає пізнавати ціну дитячих радощів, а також воїнів АТО, чорнобильців, воїнів-афганців, багатодітні родини, сімейні пари,

в яких ювілейні дати шлюбу… Згадали водіїв, механізаторів, доярок, працівників соціальної сфери, які працюють, або працювали в рідному селі. Ведуча свята Надія Науменко від усього серця вітала теплими словами односельців, а гарні пісні дарували Віктор Свириденко, Ірина Пискун з доньками, місцева поетеса Галина Наумочкіна читала вірші про рідне село…

Були підведені підсумки конкурсу на кращий кулінарний виріб, переможцями стали у номінаціях:

– оригінальність: Альона Наумочкіна,  пиріг «Крокодил»;

– майстерність: Вікторія Пискун, «Шарлотка»;

– творчий підхід: Наталія Паренчук , «Кукурудза з мишенятами» та «Баклажанні

рулетки».

У фотоконкурсі «Родинне покоління» перемогла сімʼя Наумочкіних.

Окрім концерту гості та жителі села могли пригоститися морозивом та рибною юшкою, яку зварив Андрій Шокало. Скуштувати її назбиралося чимало охочих. Працювали виїзна торгівля та торгівля кулінарних виробів місцевих господинь Надії Заборовської, Марина Семенок. Альони Наумочкіної, Вікторії Пискун, Олени Ващенко, Наталії Паренчук.

Свято закінчилось, ще допізна була дискотека, розважалась в основному молодь. Всіх переповнювали позитивні емоції. Завдяки спільним зусиллям свято вдалося.

Дякуємо спонсорам:

міській раді на чолі з О.О.Медведьовим, депутату міської ради В.А.Пискуну, директору ПСП «Яна Плюс» О.Д.Веселому, директору ТОВ «Ічня-молоко», О.І.Шльонському.

Також хочемо подякувати небайдужим мешканцям, які готували виставки та смачні страви для учасників та гостей свята.

В.о.старости с.Чепелів Марія Мороз

Leave a Reply