» » 20 лютого близько 60 жителів с.Турʼя прийшли на сходи до сільського будинку культури заслухати звіт в.о.старости Тамари Мартиненко та обговорити хвилюючі питання селян.

20 лютого близько 60 жителів с.Турʼя прийшли на сходи до сільського будинку культури заслухати звіт в.о.старости Тамари Мартиненко та обговорити хвилюючі питання селян.

Загалом зустріч пройшла конструктивно, у формі живого діалогу.

У роботі загальних зборів взяли участь міський голова Олександр Медведьов,  секретар міської ради Наталія Самойлова, депутат міської ради Тетяна Булденко, директор ТОВ «Медіа-Промінь», депутат міської ради Олена Компанець, головний лікар КНП «Сновський Центр ПМД» Олена Шарпан, дільничний інспектор Сновського відділення поліції  Олександр Кривенко, заступник начальника Сновського управління Держпродспоживслужби Валентин Шишко, заступник начальника відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради Наталія Смоляк.

Традиційно збори розпочалися із звіту  в.о.старости села Тамари Мартиненко про роботу у 2019 році. Загалом Турʼянська сільська громада складається із 4 населених пунктів: Турʼя – 769 жителів, Мишине – 9, Лука – 16, Селище – 13. Всього –  807 чоловік.  Демографічна статистика цих  сіл мало чим відрізняється від інших сіл громади. У минулому році   народилося лише 4 дітей, натомість померло 27 чоловік.

Однак село активне, має розвинену мережу закладів соцсфери: працюють школа, дитячий садочок, лікарська амбулаторія, будинок культури, бібліотека, поштове відділення, ветдільниця. Потреби жителів села у товарах першої необхідності забезпечують 6 магазинів.

Проводились заходи з благоустрою територій населених пунктів округу. Зокрема, за кошти міського бюджету проведено часткову підсипку доріг по селу, пофарбовано фасад сільського будинку культури та сільської ради, встановлено дитячий майданчик загальною вартістю 91 тис. грн., видалено аварійних дерев на суму 6,8 тис.грн. Окрім того, придбано для НВК комп’ютерне обладнання, комплект меблів, спортінвентар та інше на суму 114 тис.грн.

За депутатські кошти обласного депутата Григорія Божка встановлені вікна в сільському будинку культури.

Тамара Миколаївна нагадала, що в бібліотеці знаходиться рукопис книги нашої землячки Т.Г.Сірої «Святе, як хліб, моє село». Вона вкотре звертається до депутатів різних рівнів допомогти видати книгу.

Також занепокоєна, що скорочується ставка у листоноші. Звернення з цього приводу до обласного керівництва Укрпошти результату поки що не дало.

В.о.старости висловила щирі слова вдячності всім жителям нашої громади, хто не стоїть осторонь, а надає посильну допомогу у вирішенні різних питань. Перш за все  – міській раді і особисто голові міської ради Олександру Медведьову, депутату обласної ради Григорію Божку, а також директору ПСП «Прогрес» Вадиму Сорокіну, лісничому Єлінського лісництва Олександру Данильченко, Михайлу Ковалю, іншім приватним підприємцям, які працюють на території села.

Подякувала Тамара Мартиненко всім односельцям,  чиї оселі та прилеглі території завжди в гарному стані. Звернулась до присутніх з проханням подбати про благоустрій населеного пункту, кладовищ та не створювати стихійних сміттєзвалищ. Тамара Миколаївна  позитивно відзначила роботу депутата міської ради Тетяни Булденко , подякувавши їй за активність та ініціативність.

У ході зустрічі з населенням було обговорено ряд проблемних питань, які потребують вирішення, а саме:

  • продовження реконструкції вуличного освітлення;
  • благоустрій  населених  пунктів;
  • видалення аварійних дерев на кладовищі;
  • робота дитсадка в період шкільних канікул;
  • ремонт доріг державного значення Сновськ – Турʼя – Єліне;
  • стихійні сміттєзвалища;
  • ремонт сільського будинку культури;
  • низький відсоток орендної плати за землю.

На зборах було порушено ряд питань стосовно роботи ПСП «Прогрес», тому вирішили скласти протокольне рішення зборів та надіслати керівнику підприємства.

На сході перед присутніми виступили  Валентин Шишко та директор НВК Людмила Железняк.

У присутньої на сході Олени Шарпан, головного лікаря ЦПМД, жителі села  попросили надати роз’яснення щодо того, у яких випадках повинні приїжджати лікарі на виклик до хворого та чи будуть у новій амбулаторії робити аналізи?

Після розгляду вищезазначених питань, слово взяв міський голова, який розповів присутнім про плани громади на майбутнє в цілому, та про перспективні напрямки її розвитку в 2020 році. Зокрема, в цьому році планується завершити будівництво Турʼянської амбулаторії та продовжити реконструкцію в рамках відновлення системи вуличного освітлення  вул. Сновська.

Також присутні мали змогу переглянути відеоролики про Сновську ОТГ та результати роботи Турʼянського  старостинського округу за 2019 рік, які презентувала секретар міської ради Наталія Самойлова.

В ході спілкування з громадянами, міський голова  зазначив, що приділяє велику увагу налагодженню діалогу між владою та кожним жителем громади.

«Такі зустрічі сприяють взаємодії з громадськістю, визначають найпроблемніші питання та надають можливість оперативно їх вирішувати», – підсумував Олександр Олександрович.

Відділ організаційно – кадрової та інформаційної роботи міської ради