» » Звіт про роботу юридичного відділу Сновської міської ради за 2019 рік.

Звіт про роботу юридичного відділу Сновської міської ради за 2019 рік.

У відділі працюють головний спеціаліст Алла Кононенко, провідні спеціалісти Лілія Терещенко та Марина Апецько на чолі з начальником відділу Владиславом Уманським.

У продовж 2019 року юридичним відділом здійснювалось представництво інтересів Сновської міської ради та її виконавчих органів у 117 судових справах, які розглядались у цивільному, адміністративному, господарському та кримінальному провадженнях.

У 2019 році Сновською міською радою подано претензії до трьох підприємств розташованих на території громади щодо сплати заборгованості з оренди земельної ділянки на загальну суму 371552 грн., які сплачено в повному обсязі.

Також підготовлено проект позовної заяви в порядку регресу про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної підприємству працівником на суму 692876,22 грн. На даний час справа перебуває на розгляді.

За вказаний період юридичним відділом Сновської міської ради розглянуто 56 письмових зверненнь (заяви, скарги), на які у відповідності до вимог закону надано обґрунтовані відповіді.

За вказаний період юридичним відділом спільно з відділами та управліннями виконавчого комітету Сновської міської ради опрацьовано 28 запитів на доступ до публічної інформації, які в залежності від його характеру були задоволені чи скеровані до інших органів.

У 2019 році, юридичним відділом опрацьовано та погоджено:

1) 146 рішень виконавчого комітету Сновської міської ради;

2) 447 рішень Сновської міської ради;

3) 173 розпоряджень Сновського міського голови.

Крім того, юридичним відділом розроблено 3 положення, 3 програми, 2 розпорядження, 12 проектів рішень.

Надано 22 відповідей та запитів до інших служб, органів, підприємств, установ та організацій.

Комісією з питань обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства з метою підтвердження фактичного місця проживання, складено 254 актів матеріально-побутових умов домогосподарства з метою підтвердження фактичного місця проживання осіб.

Згідно рішення Сновської міської ради №21-41/VII від 27.11.2019 р. «Про прийняття в комунальну власність відумерлої спадщини (земельних ділянок)» до земель запасу Сновської міської ради прийнято 35 земельні ділянки (пай) розміром 2,76 умовних кадастрових гектарів із земель сільськогосподарського підприємства КСП «Мир» с. Стара Рудня

Надавалась  правова оцінка договорам, які укладаються Сновською міською радою (675 договорів);

Окрім того, протягом 2019 року укладалася значна кількість додаткових угод до договорів. Велися переговори щодо істотних умов договорів та додаткових угод.

Працівники юридичного відділу входять до складу 15 комісій утворених при міській раді та структурних підрозділів, які діють відповідно до чинного законодавства.

У юридичному відділі міської ради працює провідний спеціаліст-інспектор з праці Валентин Сігута. Основним завданням інспектора з праці є здійснення контролю за додержанням законодавства про працю підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами, які використовують найману працю фізичних осіб на території відповідних ОТГ.

Відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295, який був чинний до 14 травня 2019 року (далі – Порядок контролю  № 295) та Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 823, який набув чинності 30.08.2019 (далі – Порядок контролю №823) інспектор праці органу місцевого самоврядування (далі – інспектор ОМС) здійснює державний контроль за додержанням законодавства про працю виключно з питань:

–  своєчасної та у повному обсязі оплати праці;

–  додержання мінімальних гарантій в оплаті праці;

–  оформлення трудових відносин.

Інспектор ОМС самостійно приймає рішення про необхідність відвідування роботодавця з метою інформування його та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, моніторингу стану його дотримання, у тому числі щодо оформлення трудових відносин.

Протягом 2019 року організовано та проведено 36 превентивних заходів та роз’яснювальної роботи, спрямованих на поліпшення стану додержання законодавства про працю в т. ч. на упередження порушень трудового законодавства стосовно легальної зайнятості, шляхом проведення семінарів, нарад, лекцій, флеш-мобів, розміщення публікацій та виступів у ЗМІ.

Зокрема у 2019 року був проведений семінар з вимог ліцензування пасажирських перевезень (таксі) в районі. На семінар запрошувались представники Чернігівського Управління «Укртрансбезпеки», посадові особи Сновської міської ради, представники громадської ради району та потенціальні перевізники  автотранспортних засобів.

Також  на засіданні громадської ради Сновської РДА, у присутності апарату РДА, керівників суб’єктів господарювання інспектор ОМС виступив на тему: «Порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками».

Протягом 2019 року інспектором ОМС прийнято участь у 10 інспекційних відвідуваннях, які проводились сумісно з головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернігівській області Т. Черняк.

У 2019 році за порушення законодавства про працю ( ст.265 КЗпП) було накладено штрафу на загальну суму 500760 грн. З них вже сплачено до міського бюджету 89000 грн.

Також на інспектора з праці  у  2020 року покладені обов’язки за цивільний захист у Сновській міський раді і він є членом постійної комісії з питань ТЕБ та НС.