» » » Відбулася презентація результатів дослідження потреб молоді громади в рамках програми “Молодіжний працівник в ОТГ”

Відбулася презентація результатів дослідження потреб молоді громади в рамках програми “Молодіжний працівник в ОТГ”

24 травня у залі засідань Сновської міської ради  відбулася презентація результатів дослідження потреб молоді громади в рамках програми “Молодіжний працівник в ОТГ”.

#moloddobre    #youthworkerdobre

Нагадаємо, що за програмою #DOBRE від Сновської громади навчалося шість активних людей. Згодом протягом кількох тижнів активна молодь Сновщини вивчала потреби громади, складала складала карту молодіжної активності  та сформулювала пропозиції ідей проєктів.

До зібрання долучилися представники Молодіжної ради (САМ) при міському голові як наживо, так і онлайн. Результати опитування презентувала голова Молодіжної ради Ольга Гаврилець, яка повідомила, що в опитуванні взяло участь 608 респондентів, з них молодь віком 14-35 років – 472 особи. 73% тих, хто долучився до опитування – жителі міста, решта – сільське населення.

Результати опитування говорять про зацікавленість молоді Сновщини у створенні молодіжного простору, де вони могли б вільно спілкуватися та розвиватися, потрібні спортивні майданчики (особливо по селах громади), скейт-парк, також відчувається потреба в організації дозвілля та культурних заходів для різних вікових груп молоді, зокрема вказували на необхідність проведення літніх кіносеансів просто неба.

У громаді немає відповідальної посадової особи за роботу з молоддю, проте є дорадчий орган – Молодіжна рада, яка відіграє активну роль у розвитку молодіжного руху в громаді. Чудово, що до складу Молодіжної ради почали приєднуватися не лише старшокласники та студенти, а й молодь від 25 до 35 років, зокрема депутати міської ради та староста. Депутатами міськради затверджена Програма підтримки молодіжної політики на території Сновської територіальної громади на 2021 – 2023 роки.

Опитування показало, що головною проблемою молоді в громаді на даний час є соціальна невизначеність, тяга до шкідливих звичок,  відсутність місця, де можна зібратися для культурного дозвілля, відсутній простір для сімей з дітьми. Респонденти пропонували різні шляхи вирішення таких проблем: від батьківського контролю до організації фестивалів для молоді.

У результаті засідання молодіжні лідери громади визначили 8 пропозицій для майбутнього проекту, який буде реалізовано за підтримки Програми #DOBRE. З них шляхом голосування буде обрано три, які наберуть найбільшу кількість голосів. Молодіжні працівники ОТГ подадуть їх на розгляд команді Програми #DOBRE, яка й обере одну та виділить на її реалізацію 10 000$!

Долучайся до змін у громаді і ти! Проголосуй за ідею проекту, яка тобі більше до вподоби! Не будь пасивним!

Презентація результатів дослідження потреб молоді громади 

Мапа молодіжної активності

———————————————————————–

Зустріч відбулася в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (#DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (#USAID). В Чернігівській області виконавцем проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» є громадська організація «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в партнерстві з громадським об’єднанням «Спілка ініціатив Чернігівщини»

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю