» » Вироблення колективного імунітету проти COVID -19 шляхом вакцинації – головна тема сьогодення

Вироблення колективного імунітету проти COVID -19 шляхом вакцинації – головна тема сьогодення

Сьогодні у рамках робочого візиту на Сновщині побували в.о. голови Корюківської райдержадміністрації Анжела Ющенко та заступник  голови райдержадміністрації Олексій Мотчаний. Вони зустрілися з секретарем міської ради Наталією Самойловою і обговорили питання вакцинації населення громади проти коронавірусу.

Заступника голови райдержадміністрації разом з генеральним директором КНП «Сновський ЦПМД» Оленою Шарпан провели зустріч у комунальній установі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»  Сновської міської ради та з активом ветеранської організації Сновської громади, яку очолює Людмила Кравець.

Олексій Мотчаний розповів про ситуацію з пандемією в районі, зазначив, що через високий рівень госпіталізації хворих на COVID-19 завантажені всі ліжка в Корюківській ЦРЛ, куди везуть тяжкохворих і зі Сновщини. На сьогодні Чернігівщина  знаходиться поки що у “помаранчевій” зоні епідемічної небезпеки, але є ризик потрапити в «червону». Ситуація невтішна через низький рівень вакцинації населення як у громаді, так і в районі. Щоб досягти колективного імунітету варто вакцинувати 80% населення. Станом на 21 жовтня на 18,7 тис. чоловік дорослого населення громади використано лише 4259 доз вакцини (загалом по Корюківському району – на 75 тис. населення від 18 років використано 26 909 доз). Він зазначив, що щеплення є на даний час найдієвіший захист від захворювання та ускладнень після хвороби. Хоч у той же час серед населення поширюється негативна  інформація щодо вакцинації.

«Я вважаю, що кожен спеціаліст має займатися своє справою. А нині ми всі стали медиками: самі ставимо собі діагнози і самі лікуємося, не довіряючи фахівцям. Це призводить до невтішних наслідків», – зазначив Олексій Мотчаний.

Олена Шарпан у виступі перед присутніми повідомила, що на Сновщині є достатньо вакцини CoronaVac, Pfizer та AstraZeneca.  Вона рекомендувала звертатися перед щепленням до сімейних лікарів, особливо старшому поколінню, щоб правильно підібрати вакцину, а тим, хто перехворів на коронавірус отримати консультацію, як правильно відновитися після хвороби – які дихальні вправи треба робити, які ліки приймати.

Представники ветеранської організації мали можливість поставити запитання та отримати вичерпні відповіді на них від керівника району та очільника первинної ланки медицини на Сновщині. Зокрема, ветерани стурбовані тим, що у Сновську в тісному коридорі одразу до трьох сімейних лікарів сидять у черзі люди, і там нема можливості дотримуватися безпечної дистанції, яку вимагають умови карантину. Також вони хотіли б, щоб у поліклініці був облаштований гардероб. Зі своїми пропозиціями члени ветеранської організації мають намір звернутися до міської ради з метою надання додаткових приміщень для роботи КНП «Сновський ЦПМД».

Детальніше про щеплення можна дізнатися звернувшись до КНП «Сновський ЦПМД» (кабінет  221) або за тел.: 098 886 56 46; 098 862 68 57.

Відділ організаційної роботи,  інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю