» » 63 жителі села Нові Боровичі зібрались у сільському Будинку культури заслухати звіт в.о.старости та висловити свої зауваження

63 жителі села Нові Боровичі зібрались у сільському Будинку культури заслухати звіт в.о.старости та висловити свої зауваження

На відкриту зустріч з селянами, яка відбулась у суботу 6 квітня, завітали міський голова Олександр Медведьов, секретар міської ради Наталія Самойлова, редактор районної газети «Промінь» та депутат міської ради Олена Компанець, депутат міської ради Олександр Кирилюк,  провідний спеціаліст відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи Олена Батюк.

Нові Боровичі – друге за чисельністю село нашої громади і мешкає в ньому 929 жителів. Також до складу старостинського округу входить с.Загребельна Слобода, там проживає всього 5 чоловік. В минулому році народилось 10 немовлят і вже троє – в цьому році.

У своєму звіті в.о.старости Анатолій Сірий зазначив, що протягом минулого року в селі  відновлено вуличне освітлення (вартість робіт складає 520 тис.грн.) і 40 ліхтарів засяяло на вулицях 30 років Перемоги та Ватутіна, встановлено новий дитячий майданчик вартістю 92,5 тис.грн., придбано металеву огорожу для адмінбудівлі  в с.Нові Боровичі на суму 27 тис.грн. (найближчим часом буде встановлено) та станцію керування «Каскад» для безперебійної роботи водогону, проводилися роботи з підсипки та грейдерування доріг, 2,5 доби працювали гусеничні трактори, які прибирали місця сміттєзвалищ, взимку числися дороги від снігу (але техніка малопотужна і були нарікання з боку громадян).

Анатолій Олександрович висловив вдячність міській раді, ПСП ім.Ватутіна, Новоборовицькому МПД ДП «Укрспирт», Новоборовицькому лісництву, ПСП «Яна плюс», Гірському споживчому товариству, приватним підприємцям: Оксані Басович, Олександру Биховцю, Євгену Тройні, Віктору Вороб’ю за надану допомогу у вирішенні різних питань.

Також в.о.сторости озвучив і ряд проблем, які б хотілося вирішити в першу чергу, це: чистка заводського струмка,  ремонт мосту через річку, капітальний ремонт сільського Будинку культури, продовження вуличного освітлення, облаштування центрального парку, встановлення ще одного дитячого майданчику тощо.

Перед односельцями виступила директор Новоборовицького НВК « ЗНЗ I-IIIст.-ДНЗ» Лідія Логвиненко. В закладі навчається 152 дитини з 6 сіл. В дитячому садочку функціонує дві групи, які відвідують 30 діток. В минулому році було придбано новий посуд, матраци, стільчики та столи для ДНЗ. Спонсорську допомогу надали Новоборовицьке лісництво, ПСП ім.Ватутіна та Юлія Кирилюк. Для першокласників, а їх 14, було обладнано сучасний кабінет з новими меблями та інтерактивним обладнанням.  Що ж до проблем, звісно хочеться багато: заміна вікон та дверей, утеплення фасаду, але в першу чергу ­– новий  паркан навколо школи.

Алла Породько, завідувач сільської амбулаторії повідомила, що, окрім Нових Боровичей, вони обслуговують Клюси, Гірськ, Піщанку, Жовідь, Старі Боровичі, а це – 2075 чоловік, з них 370 дітей. Працює денний стаціонар на 5 ліжко-місць, фізкабінет, дитячий кабінет. В минулому році було придбано ще один газовий котел, але хочеться  замінити вікна. А найголовніша проблема – відсутність сімейного лікаря.

Виступила і директор Новоборовицького Будинку культури Наталія Трач, яка подякувала міській раді за придбану мобільну колонку і світлову апаратуру для закладу (це перше придбання в сфері культури за останні декілька років). Власними коштами було відремонтовано фойє, та все ж таки будівля потребує капітального ремонту.

Надалі жителі села порушили цілий ряд питань. Зокрема, велике невдоволення викликають  поштова реформа (передплачену пресу взагалі багато хто не отримує) і медична (відсутність сімейного лікаря, припинення практики зубним лікарем). За селом поблизу траси стоять аварійні тополі, міська влада вже декілька разів порушувала цю проблему перед облавтодором (саме у їх віданні є ця дорога), проте віз і нині там. Не задовольняє селян благоустрій села: стихійні сміттєзвалища, чагарники навколо нежилих садиб, неупорядковані зупинки. Стосовно стихійних сміттєзвалищ міський голова Олександр Медведьов надав роз’яснення, що згідно рішення виконкому в.о.старости мають право складати адмінпротоколи на порушників правил благоустрою.

Наприкінці зборів селями мали змогу переглянути відеоролики про громаду в цілому і окремо  про Новоборовицький старостинський округ, які презентувала секретар міської ради Наталія Самойлова. Міський голова Олександр Медведьов зупинився на доходах та видатках громади, розповів про бюджет участі і запропонував долучатися та подавати свої проекти до міської ради. Закінчуючи зібрання подякував всім присутнім за те, що проявили свідомість і прийшли на захід.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради

Leave a Reply