До Сновської міської ради від Державної установи «Урядовий контактний центр» з 17.10.2023 по 26.10. 2023 року надійшло  більше 1000 звернень громадян, жителів Сновської громади,  які в  лютому – березні  2023 року звертались на Урядову «Гарячу лінію» з проханням надання їм гуманітарної допомоги.

У зв’язку з тим, що строки надсилання звернень були порушені, Сновська міська рада не має підстав для розгляду зазначених звернень. Але, враховуючи дуже велику кількість звернень громадян,  та той факт, що звернення продовжують надходити, вважає  за необхідне надати  роз’яснення   жителям нашої громади.

Сновська міська рада доводить до відома ВСІХ, хто звертався або звертається на Урядову «Гарячу лінію», що Сновська міська рада безпосередньо  не займається  наданням гуманітарної допомоги.

Але гуманітарна допомога в громаді надається через різні благодійні організації.

Про види гуманітарної допомоги та категорії населення, які можуть її отримати слідкуйте за повідомленням на офіційних  джерелах: сайті Сновської міської ради  https://snovmr.gov.ua/cat/novyny/, на офіційній сторінці  facebook та телеграмканалі:

t/me/snovskamr.

Для ВПО надається допомога від Червоного Хреста України та від Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста України, від ГО «Це наша справа», представництва ЮНІСЕФ.

Крім цього  в громаді активно працює ГО «ЛАМПА». Вона проводить системну роботу в напрямку гуманітарного реагування на виклики, пов’язані з війною, в тому числі на постійній основі надає гуманітарну допомогу та психологічну підтримку родинам внутрішньо переміщених осіб, вразливим категоріям та постраждалому населенню Сновщини.

Протягом останнього року ГО “ЛАМПА” реалізовала 8 грантових проєктів за кошти міжнародних донорів на загальну суму 10,6 млн. грн., з яких 5 проєктів – в гуманітарній сфері, 3 – на підтримку дітей та молоді. За цей час серед населення громади розповсюджено понад 4 тисячі наборів гуманітарної допомоги (набори засобів гігієни та побутової хімії, продуктові набори, рекреаційні набори для дітей, набори шкільного приладдя, набори гідності для жінок тощо), зареєстровано понад 200 осіб на отримання грошової допомоги.

Для зручності отримувачів допомоги ГО «ЛАМПА» на своїй сторінці в Фейсбук періодично публікує оголошення про онлайн реєстрацію на отримання гуманітарної допомоги та проводить опитування. Адреса сторінки за посиланням: https://www.facebook.com/golampa

Також доводимо до відома населення, що в Україні продовжує діяти програма Доступні ліки, за нею пацієнти можуть отримати лікарські засоби безоплатно, або з невеликою доплатою. Для цього потрібно звернутись до свого сімейного лікаря, або в центр надання первинної медичної допомоги (для ВПО) та отримати електронний або паперовий рецепт.

Наразі в програму входять 486 лікарських засобів для лікування:

 • Серцево-судинні захворювання(гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, стенокардія, ліки для профілактики інсультів та інфарктів);
 • Хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів (бронхіальна астма, хронічні обструктивні захворювання легень);
 • Цукровий діабет ІІ типу;
 • Інсулінозалежний цукровий діабет (інсуліни);
 • Нецукровий діабет;
 • Розлади поведінки та психіки;
 • Епілепсія;
 • Хвороба Паркінсона;
 • Імуносупресивні препарати;
 • Знеболюючий засіб (для онкохворих);
 • Тест-смужки для глюкометрів.

За інформацією загального відділу Сновської міської ради