» » Посадовці міської ради навчалися цифровій безпеці

Посадовці міської ради навчалися цифровій безпеці

Інформаційна безпека: виявлення дезінформації та методи перевірки фактів, персональна безпека онлайн. Саме на цю актуальну для сьогодення тему відбулося навчання для посадових осіб місцевого самоврядування Сновської міської ради. Перед його початком з вітальним словом до  учасників заходу звернулися міський голова Олександр Медведьов та директор Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації Володимир Бойко.

Провела навчання Ірина Сенченко – представниця Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Чернігівській області. Вона, зокрема, акцентувала увагу посадовців на тому, що повномасштабне вторгнення росії в Україну  супроводжується й інформаційною війною – постійними вкидами неправдивої інформації в наш інформаційний простір, щоб дестабілізувати ситуацію, впливати на психологічний стан населення.

Штучно підготовлена інформація, дезінформація і пропаганда використовується як зброя, яка діє не менш ефективно, ніж військове озброєння. Метою інформаційної зброї перш за все є свідомість людини та масова свідомість. Ті, хто практикує використання інформаційної зброї, добре знаються як на людській психології, так і на психології людських колективів та мас.

Спікерка наголосила на необхідності щоденно тренувати своє критичне мислення, аналізувати прочитану та переглянуту інформацію, перевіряти її на офіційних джерелах і частіше робити перерви в отриманні новинної  інформації, щоб не перевантажувати себе.

Рекомендувала також в рамках кібербезпеки видалити Телеграмканали чи Вайбер групи, якими давно не користуєтеся та обов’язково встановити двофакторний захист входу в електронну пошту, акаунти соцмереж та месенджерів.

Ірина Сенченко розповіла, що нині завдяки штучному інтелекту генеруються не лише фейкові тексти, фото та відео, а й голос людини. Тож чим далі, тим важче стає перевіряти достовірність інформації і те, що ми сприймаємо та бачимо в Інтернеті.

Під час навчання було розглянуто три блоки питань:

– Особливості інформаційної безпеки в умовах війни. Механізми впливу інформації на людину;

– Маніпуляції з інформацією у кіберсфері: як розпізнавати фейки, читати новини і не наражатися на небезпеку. Методи протидії фейкам;

– Безпека в глобальній мережі: базові поняття, схеми електронної ідентифікації, безпечне використання ПК тощо.

Під час навчання всі учасники активно задавали свої запитання та отримали на них змістовні відповіді й пояснення на конкретних прикладах.

Захід було організовано в рамках короткострокової програми підвищення кваліфікації Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації.

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю