» » Амброзія полинолиста – небезпечний для людини та довкілля бур’ян

Амброзія полинолиста – небезпечний для людини та довкілля бур’ян

Ця рослина однорічна. ЇЇ зовнішній вигляд нагадує коноплю, а в деяких випадках гіркий полин. Насіння амброзії швидко розноситься вітром на відстань до 5 км.

Особливо небезпечний бур’ян для людей, які страждають на амброзійний поліноз.

Пилок амброзії, потрапивши в дихальні органи людини, викликає сльозоточивість, також погіршується зір, підвищується температура тіла, з’являється кашель, головний біль, слабкість. У найбільш чутливих людей амброзія може спровокувати навіть напади астми.

Міська рада не стоїть осторонь даної проблеми. Працівниками КП «Щорська ЖЕД» було викошено небезпечну рослину на вулицях нашого міста. В першу чергу знищували ділянки амброзії за зверненнями громадян, які найбільш страждають від алергії.

Найбільші скупчення цього бурʼяну було викошено по вулицях (Партизанська, Гагаріна, Неретіна, Б.Хмельницького, Корольова, пров. Луговий), що знаходяться поблизу  та по самій вулиці Архітектурній та на ділянці вулиці Залізничної (від магазин-складу до закритого переїзду); часткові скупчення по вулицях Банкова, Гомельська, 30 років Перемоги, Свободи, Попудренка тощо.

Заходи боротьби

Вести боротьбу з цією злісною карантинною рослиною треба усім разом: санепідемстанції, екологічній службі, підприємствам, навчальним закладам, громадськості.

Згідно статті 22 Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту” „зобов’язує утримувати земельні ділянки та території в належному санітарному стані не тільки органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, але й всіх громадян”.

Прохання до всіх жителів виривати її з коренем і знищувати.

Ми живемо в третьому тисячолітті, прагнемо увійти до Європейської спільноти, тому маємо навести порядок у своїй оселі.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради

Leave a Reply