» » АМУ закликає всіх долучитися до звільнення захоплених у полон мерів

АМУ закликає всіх долучитися до звільнення захоплених у полон мерів

АСОЦІАЦІЯ МІСТ УКРАЇНИ закликає всіх долучитися до звільнення захоплених у полон:
Євгенія Матвєєва – мера Дніпрорудного
Олега Мирошника – Біловодського селищного голову
Василя Мітька – Нікольського селищного голову
Тетяну Свириденко – Іванківського селищного голову
Олександра Шаповалова – мера Берислава
Миколу Сікаленка – Циркунівського сільського голову
Медведьoва Олександра – мера Сновська
The ASSOCIATION OF UKRAINIAN CITIES calls on all to join in the release of captives:
Yevheniy Matveev – the mayor of Dniprorudny
Oleg Myroshnyk – Bilovodsk settlement  mayor
Vasyl Mitko – Nikolske settlement mayor
Tetyanа Svyrydenko – Ivankiv village mayor
Oleksandr Shapovalov – the mayor of Beryslav
Mykolа Sikalenkо – Tsyrkuniv village mayor
Oleksandr Medvedʹov – the mayor of Snovsk
На підставі своєї заяви від 15 березня 2022 року щодо викрадення мерів Мелітополя та Дніпрорудного Запорізької області і Декларації Конгресу, прийнятої 24 березня 2022 року, Президент Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Лін Вербеек, зробив таку заяву щодо війни в Україні:
«Я рішуче засуджую викрадення голів міст і селищ Мангуш, Нікольське, Дніпрорудне, Іванків, Біловодськ, Циркуни, Берислав, Нижні Сірогози, Чулаківка, Сновськ, Гола Пристань і Приморськ, а також посилення тиску на обраних місцевих представників на окупованих територіях і закликаю до їх негайного звільнення.
Я віддаю належне місцевим лідерам за їх ключову роль у вирішенні щоденних проблем громадян у їхніх містах, селищах і селах.
Я закликаю російську владу негайно припинити бойові дії, вивести свої війська і припинити порушення прав людини та порушення міжнародного права. Необхідно зберегти існуючу інфраструктуру та підтримувати гуманітарні коридори для безпечної евакуації всіх населених пунктів, які перебувають в облозі.
Я хочу ще раз підтвердити нашу повну солідарність з Україною та її народом і висловити жаль через загибель людей і згубні наслідки цієї невиправданої агресії, що спричинила безпрецедентну кількість біженців і внутрішньо переміщених осіб, якої на Європейському континенті не було з часів Другої світової війни».
Після заяви Голови АМУ, мера Києва Віталія Кличка від 29 березня 2022 року, Президент Конгресу Вербеек повторив, що Конгрес солідарний з АМУ і продовжуватиме підтримувати українську місцеву та регіональну владу, обраних жінок і чоловіків, які служать людям як мери і члени місцевих рад.