» » Автобусне сполучення та стан дороги «Сновськ – Єліне» – найболючіші питання для жителів Єлінського старостинського округу

Автобусне сполучення та стан дороги «Сновськ – Єліне» – найболючіші питання для жителів Єлінського старостинського округу

10 квітня в Єлінському сільському клубі зібралися жителі села заслухати звіт в.о.старости Леоніда Мороза, поділитися своїми проблемами  та отримати відповіді  на найбільш хвилюючі питання.

На зборах були присутні  міський голова Олександр Медведьов, секретар міської ради Наталія Самойлова, депутат міської ради Віктор Фориш та провідний спеціаліст відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи Олена Батюк.

Звітуючи перед односельцями, Леонід Мороз зазначив, що до Єлінського старостинського округу входить 4 населених пункти, в яких проживає 244 чоловіки (211 – мешкає в с.Єліне), працездатного населення – 141 чоловік, 17 дітей шкільного віку та 6 дошкільнят. В минулому році померло 7 чоловік, а народилась лише 1 дитина.

На території округу функціонують клуб, бібліотека, фельдшерський пункт, філія Чернігівського історичного музею ім.Тарновського музейно-меморіальний комплекс «Лісоград», здійснюється робота пересувного поштового відділення, працює приватний магазин,  до с.Млинок організована виїзна торгівля. Нарікань та скарг на роботу закладів з боку мешканців не надходило.

Спільними зусиллями влади та небайдужих мешканців громади проводилися роботи з благоустрою. Взимку якісно і своєчасно чистилися дороги місцевого значення від снігу, в центрі села було видалено 5 аварійних дерев, побілена та пофарбована стела при в’їзді в село, облаштовано місце для відпочинку, ремонтувались колодязі та огорожі біля них, проводилась вирубка та прибирання чагарників вздовж доріг, побілка дерев, тощо.

«Своєчасно прибираються і території, які закріплені за установами та організаціями, за що я дуже вдячний, – зазначив Леонід Михайлович, – а ще я вдячний всім громадянам, які приводять в належний стан прибудинкові території. На дворі весна, тож хто не встиг цього зробити, прохання навести лад.»

Висловив в.о. старости слова подяки депутату міської ради Віктору Форишу, який надав безкоштовно транспорт для упорядкування кладовища, та всім селянам, які наводять лад і біля жилих, і біля нежилих будинків.

Дуже вдячний талановитим односельцям (насамперед, це працівники культури та музею), які організовують та проводять  урочисті заходи, різноманітні концертні програми на свята. Саме для таких потреб Сновською міською радою був придбаний новий музичний центр.

Надалі в.о.старости надав роз’яснення на питання, які найближчим часом будуть вирішені: це ремонт свердловини та облаштування автобусної зупинки при в’їзді до села.

Мешканці сільської громади озвучили ряд питань, які потребують першочергового вирішення, а саме: вуличне освітлення, відсутність автобусного сполучення, розбита дорога до міста, яка потребує негайного ремонту та ямковий ремонт доріг по селу, підсипка гравійно-піщаною сумішшю та грейдерування дороги від траси до музейно-меморіального комплексу «Лісоград» (адже саме через стан цієї дороги, яку розбивають лісовози, дуже багато людей відмовляються від екскурсій), ремонт даху сільського клубу та видалення аварійних дерев на кладовищі.

Міський голова Олександр Медведьов, відповідаючі на запитання, зазначив, що питань, які потребують першочергового розгляду дуже багато, але міська рада намагається поступово вирішувати їх.

Так, щодо відновлення вуличного освітлення в с.Єліне – проектно-кошторисна документація вже виготовлена і восени засяють ліхтарі на вулиці Покровській.

Автобусне сполучення  – це болюче питання не тільки для єлінців, а й для інших жителів сіл нашої громади. Адже на території району діють лише приватні перевізники, які не хочуть здійснювати збиткові маршрути по віддаленим населеним пунктам. Тому, в цьому році міською радою планується придбати мікроавтобус, в першу чергу для перевезення пасажирів тих населених пунктів, де взагалі відсутнє автобусне сполучення.

Щодо ремонту дороги від Сновська до с.Єліне – дорога ця обласного значення і міська рада неодноразово зверталась до відповідних органів (у відомстві яких знаходиться ця дорога), але позитивної відповіді так і не отримала.

Видалення аварійних дерев – найпоширеніше  питання для всієї громади. Цим, насамперед, займається КП «Щорська ЖЕД». Звернень дуже багато, тому немає змоги випиляти всі дерева одночасно. До того ж виросли ці дерева не за рік і не за два, і раніше їх видаленням просто не займалися. Лише два роки, з моменту створення громади, поступово ці дерева випилюються. Це ж стосується і видалення аварійних дерев на кладовищах. Жодна сільрада раніше цим не займалася.  І навіть зараз це дуже проблематично: техніка не під’їде, а люди не погодяться (видалити велике дерево не пошкодивши ані пам’ятника, ані огорожі практично неможливо). Тож, будь ласка, не насаджуйте на кладовищах дерев, які згодом становитимуть загрозу!

Наприкінці зборів секретар міської ради Наталія Самойлова коротко презентувала відеоролики про основні напрямки роботи, соціально-економічний розвиток, надходження та видатки  Сновської міської ради вцілому і  окремо по Єлінському старостинському округу. Міський голова Олександр Медведьов розповів про громадський бюджет участі  і запропонував долучатися та подавати свої проекти до міської ради. Закінчуючи зібрання міський голова подякував всім присутнім за те, що небайдужі до життєдіяльності громади і прийшли на захід, за те, що висловити свої проблеми та почули відповіді.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради

Leave a Reply