» » Бібліотека у громаді: від інформаційної установи до місця спілкування

Бібліотека у громаді: від інформаційної установи до місця спілкування

Зміни в суспільстві ставлять нові вимоги і до діяльності бібліотек. Поряд з їх незмінною інформаційною функцією в час комп’ютеризації вагомим стає їх визначення як місця спілкування, комфортного для відвідувачів.

Центральна бібліотека об’єднує любителів з краєзнавства, які прагнуть поділитися своїми знахідками і доробками з історії краю, ознайомитись з новинками однодумців. Так з’являються видання бібліотеки такі як дослідження Дениса Дрозда «Село Єліне. Історичний екскурс», або колективна робота бібліотекарів – фотоальбом «Дерев`яне мереживо Сновщини», щорічно проходять Сновські краєзнавчі читання.

Конкурс патріотичної поезії ім. Леоніда Тереховича, який проводиться з врученням грошової премії Сновської міської ради, привернув до бібліотеки поетично обдарованих людей та шанувальників поезії.

Створений у відділі обслуговування центральної бібліотеки простір здоров’я уже має своїх прихильників: тиск чи вагу виміряти, переглянути літературу.

У Фейсбуці діє група  «Бібліотека – простір для спілкування».

На новий рівень вийшла бібліотека для дітей: для малечі тут діє «Бібліоняня», «Казкотерапія», для старших – «Бібліотусовки». Всі діти з задоволенням у бібліотеці грають у різноманітні ігри, роблять вироби своїми руками, беруть участь у виставах лялькового театру, вікторинах і конкурсах, як то онлайн-конкурс  «Stand-Up Книга #», книжковий подіум «Книга-клас!», рубрики у Фейсбуці «Книжковий позитив», «Дитяча бібліотека: казки-онлайн».

Під час відзначення Дня міста  та Дня Державного Прапора  центральна і дитяча бібліотеки яскраво представили свою роботу на загал.

З метою збільшення зацікавленості користувачів книгою і бібліотекою впевнено роблять кроки із створення дитячих ігрових майданчиків В. Щимельська, Сновська, Займищанська, Рогізківська сільські філіали бібліотек.

Музейна кімната створена у Займищанському філіалі, на стадії становлення – у Сновському, етнокуточки діють у Рогізківському та Староруднянському філіалах.

Сновська міська рада під керівництвом Олександра Медведьова та відділ культури і туризму міської ради під керівництвом Наталії Добненко  приділяють велику увагу розвитку та покращенню матеріальної бази бібліотечних закладів. Здійснено ремонт і оновлення інтер’єру відділу обслуговування центральної і дитячої бібліотек, завершується ремонт бібліотеки у с. Петрівка, часткові ремонти пройшли у бібліотеках Сновського  та Старої Рудні, почалась заміна вікон у Кучинівській книгозбірні.

Бібліотека стає затребуваним місцем інформації, комунікації та дозвілля, відгукуючись на потреби жителів громади.

За інформацією директора Сновської централізованої бібліотечної системи Ніни Мокросноп