» » Будьмо господарями у нашому спільному домі!

Будьмо господарями у нашому спільному домі!

Актуальна тема

Шановні жителі громади!

Впорядковані чисті села та місто — це показник культури жителів, які проживають у них. Цьогорічне тепле літо з дощами сприяє активному росту трав’яного покрову і чагарників. Працівники комунального підприємства «Сновська ЖЕД» працюють щоденно з 5-ї ранку, обкошуючи газони та обочини доріг по місту. У селах також робітниками з благоустрою відділу господарського забезпечення міської ради проводиться обкошування територій.

Але вони не можуть охопити все. Кожен житель громади має наводити лад біля своїх помешкань, а керівники установ, організацій та підприємств різних форм власності мають подбати про охайний вигляд своїх прилеглих територій.

Закон зобов’язує нас спільно дбати про порядок і чистоту в нашій громаді,  бути просто свідомими громадянами і дбайливими жителями. Це прописано у  ст.22 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту».

Крім того, відповідно до пункту  2.4. «Правил  благоустрою  населених пунктів Сновської ОТГ», затверджених рішенням 32-ї сесії Сновської міської ради  ради сьомого скликання 28.02.2019 року, керівники підприємств, організацій, установ, незалежно від їх відомчої належності і форм власності, підприємці, громадяни, які мають житлові будинки, будівлі та споруди іншого призначення у особистій власності або користуванні, зобов’язані забезпечувати:

2.4.1 Постійне утримання територій та об’єктів у належному технічному стані і зовнішньому вигляді, своєчасний ремонт об’єктів, фарбування фасадів, будівель, ТС, благоустрій та озеленення прилеглих територій, косіння газонів, встановлення урн, оновлення табличок із назвами вулиць та номерних знаків на будинках, назв підприємств, установ, організацій, тощо. В разі відсутності технічних чи інших можливостей проводити дані роботи, керівники підприємств, організацій, установ повинні укласти угоду на проведення цих робіт зі спеціалізованим підприємством.

Межі прибирання, благоустрою та озеленення прилеглої території встановлюються від меж закріплених територій до дороги, включаючи прибордюрну частину.

При відсутності з будь-якого боку об’єктів і споруд іншої організації, межа прилеглої території визначається на відстані 50 м від огорожі підприємства, організації, установи.

Межами прилеглих територій до кіосків, павільйонів, лотків визначається ділянка в радіусі 15 метрів від кута споруди.

2.4.2. Утримання прилеглих територій в належному санітарному стані, щоденне основне прибирання, очищення тротуарів, площ і подвір’їв бажано за 30 хв. до початку робочого часу.

2.4.9. Систематичне і своєчасне знищення бур’янів та об’єктів рослинного карантину, косіння газонів на прилеглих та закріплених територіях. Газони необхідно скошувати при досягненні висоти травостою 8-10см. Висота травостою, що залишається, повинна бути 4-5 см.

Якщо суб’єкти господарювання не мають можливості самостійно виконувати роботи з косіння газонів, то вони можуть  укласти договір з КП «Сновська ЖЕД» на надання відповідних послуг.

Принагідно нагадуємо про необхідність укладати угоди з КП «Сновська ЖЕД» на вивіз твердих побутових відходів. Т. 2-19-19.

Будьмо господарями у нашому спільному домі!

 

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради