» » Бюджет ближче до людей: у Сновській ОТГ пройшла акція «Впливай на бюджет своєї громади!»

Бюджет ближче до людей: у Сновській ОТГ пройшла акція «Впливай на бюджет своєї громади!»

27 пропозицій подали мешканці Сновської ОТГ під час вуличної акції “Впливай на бюджет своєї громади!”, що проходила в центрі громади 20 серпня 2020 року.

Актуальну інформацію та консультації з бюджетних питань надавали працівники відділу економічного розвитку та інвестицій міської ради Ганна Гукун і Світлана Матчана, фінансового відділу Леонід Комісаренко та експертка Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети» Тетяна Романова. Окрім цього, учасники заходу мали унікальну можливість подати свої пропозиції до бюджету громади на наступний рік.

Також громада за експертної підтримки вже другий рік поспіль подає складну бюджетну інформацію доступною та зрозумілою мовою для широкого кола населення за допомогою «Бюджету для громадян».

«Бюджет для громадян» – це новий для України формат пояснення складних бюджетних питань у зручних форматах: інфографіка, інтерактивні презентації, друковані видання з візуалізованими даними, які доносять інформацію про те, як і куди йдуть гроші громади.

«Дуже тішить зацікавленість з боку місцевої влади йти на діалог до мешканців громади та спробувати донести інформацію про бюджет громади. Під час акції у кожного мешканця громади була чудова можливість не тільки подати свої пропозиції до бюджету на наступний рік, а ще й напряму поспілкуватись з представниками фінансового та економічного відділів на тему бюджетів. Сподіваюсь, ця практика приживеться в громаді, а громадяни будуть більш активно долучатись до процесів бюджетного процесу в громаді», – розказує Тетяна Романова.

Пропозиції від громадян переважно стосувались ремонту доріг та тротуарів, облаштування парку та дитячих майданчиків, а також створення молодіжного простору та інше.

Усі зібрані пропозиції опрацюють та врахують при формуванні бюджету на 2021 рік.

Також, хто ще має бажання подати свої пропозиції – це можуть зробити так само й через онлайн-форму  за посиланням: https://forms.gle/Npa7XEaPycDqM9Mf7

Ознайомитися з першими бюджетами для громадян можна за посиланнями: https://snovmr.gov.ua/wp-content/uploads/2019/10/BYUdzhet-2.pdf, https://snovmr.gov.ua/wp-content/uploads/2020/05/Snovsk2020.pdf.

Акція проходила в рамках проєкту «ДІЄМО» («Децентралізація приносить прозорість та ефективність в сфері освіти та медицини») за експертним супровідом Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!”.

 

Відділ економічного розвитку та інвестицій Сновської міської ради