» » “Бюджет для громадян”

“Бюджет для громадян”

Протягом останнього року Сновська ОТГ бере участь (серед інших громад, які пройшли конкурсний відбір) в проекті «Децентралізація приносить прозорість та ефективність в медицині та освіті (ДІЄМО)», який виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities). Участь у проекті є безкоштовною. В рамках проекту проводилися тренінги та навчання для працівників ОТГ, Київськими та Чернігівськими фахівцями-експертами було вивчено стан використання бюджетних коштів, випущено безкоштовне видання  «Бюджет для громадян» для Сновської ОТГ.

Протягом останніх двох тижнів в Сновській міській ОТГ на різних заходах було презентовано депутатам, в.о. старост, бібліотекарям, пересічним громадянам «Бюджет для громадян» – видання, яке в простій формі роз’яснює громадськості ключову фінансову інформацію: що таке бюджет,  які кошти отримує громада, з яких джерел,  куди витрачає. Замість складних термінів, бюджетних кодів та складних цифр простими словами визначена бюджетна термінологія, а доходи і видатки місцевого бюджету описані доступними цифрами та інфографіками.

Глобал Ком’юнітіз разом з партнерами-виконавцями проекту співпрацюватиме з нашою громадою протягом двох років, надаючи навчання та підтримку громадянам, засобам масової інформації та органам місцевого самоврядування з метою визначення та прийняття механізмів нагляду і залучення громадян до ефективного використання коштів в освіті та медицині.

Впровадження «Бюджету для громадян» забезпечить формування більш відкритих і довірливих відносин між  міською радою і населенням, що в свою чергу сприятиме зростанню ефективності бюджетних витрат, цільовому використанню бюджетних коштів, особливо у сфері забезпечення основних соціальних стандартів, надасть змогу участі громадян у процесах бюджетування.

Сновська міська рада вважає, що відкритість інформації про надходження та витрати місцевого бюджету є однією з ознак відповідальної та прозорої влади.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради

Leave a Reply