» » Чи потрібен Сновську фестиваль дитячих талантів?

Чи потрібен Сновську фестиваль дитячих талантів?

Батьківська громадськість, культурна і музична   спільноти Сновської об’єднаної територіальної громади та і, власне, самі діти і молодь зараз в очікуванні проведення чергового, вже четвертого, фестивалю  «Обдаровані діти Сновщини».

Ініціював його проведення всі три рази  і надавав фінансову підтримку з коштів обласного бюджету на виконання депутатських повноважень голова обласної ради Ігор Вдовенко.

Підтримка обдарованих дітей Сновщини, стимулювання, популяризація дитячої та юнацької творчості, демонстрація обдарувань дітей, сприяння розвитку зацікавленості у громаді до проблем талановитої дитини в соціальному оточенні – далеко не рядові напрямки у депутатській діяльності Ігоря Вдовенка. Підтримка дітей та молоді – це важливий пріоритет його роботи.

Для їх реалізації і було запропоновано організацію і проведення фестивалю дитячих талантів.

З 2017 року  започатковано 7 основних номінацій фестивалю: хореографія (класична, народна, бальна, сучасна); вокал – соло (академічний, народний, фольклор, естрадний, джазовий); вокальні гурти (академічні, народні, фольклорні, естрадні, джазові); сольне музичне виконання на музичному   інструменті; музичні гурти: духові, народні, джазові (кількість учасників до 8 осіб);оригінальний жанр (художнє слово, театр, театр мод тощо); образотворче мистецтво та декоративно – прикладна творчість на тему: «З Україною в серці!»

На другому фестивалі число номінацій зросло до 9-ти.

Згідно з Положенням минулого року  не допускались до  участі в конкурсі по 7 номінаціях переможці І та ІІ фестивалю дитячих талантів «Обдаровані діти Сновщини», які отримали «Гран-Прі» або І премію.

Для участі у ІІІ конкурсному відборі 54 педагоги та організатори заходу підготували 309 учасників. Загалом до оргкомітету було надійшло 49 заявок у номінації «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» і 94 – з інших шести номінацій.

По кожній номінації конкурсні доробки оцінювались кваліфікованим журі у трьох вікових категоріях:

– 1 категорія від 5 до 9 років;

– 2 категорія від 10 до 13 років;

– 3 категорія від 14 до 18 років.

Конкурсні виступи учасників журі оцінювало за 10 бальною системою, основними критеріями якої були: технічна, виконавська акторська майстерність; відповідність репертуару віковій категорії; якість музичної композиції, фонограми; емоційність виступу; оригінальність конкурсного номеру; естетика сценічного костюму, а також тематична відповідність та майстерність виконання в номінації.

Для переможців фестивалю за підсумками фіналу Оргкомітет визначив наступні нагороди:

–       «Гран-Прі» фестивалю;

–       І, ІІ та ІІІ премії у кожній номінації та віковій категорії;

–       Приз глядацьких симпатій;

Усі конкурсанти отримали дипломи учасників фестивалю та цінні подарунки.

Майже увесь світловий день йшов відбір кращих номерів для заключного гала-концерту. У глядацькій залі змінювались глядачі, але журі наполегливо працювало.

Переможці в кожній номінації були визначені в трьох вікових категоріях. Тому в підсумку вся сцена Будинку культури була заповнена нагородженими. Гран-прі фестивалю завоював квартет домристів Сновської дитячої музичної школи імені Натана Рахліна.

ІІІ районний фестиваль дитячих талантів «Обдаровані діти Сновщини» став справжнім святом для всієї об’єднаної територіальної громади.

А на перший фестиваль оргкомітет прийняв 78 індивідуальних та колективних заявок з участю понад 150 дітей. Якщо відбудеться 4-й фестиваль, то загальна кількість учасників може наблизитись до однієї тисячі.

Отже, чи потрібен Сновську фестиваль дитячих талантів? Пропонуємо бліц-опитування з батьками та наставниками дітей, які брали участь у фестивалі.

Добненко Наталія, начальник відділу культури і туризму міської ради

Питання як не мене риторичне. Звичайно потрібен. Фестиваль, в першу чергу організовувався для стимулювання розвитку дитячо – юнацької творчості  на Сновщині. Фестиваль «Обдаровані діти Сновщини» – це територія дітей і для дітей, де вони виявляють свої художні, музичні, хореографічні, артистичні та  вокальні здібності.  Лише в Сновському Будинку в різних колективах займається понад 500 дітей, 180 – в дитячій музичній школі, сотні дітей  відвідують гуртки ЦДТЮТ та СЮТу, сільских клубів. Всі вони мають бажання демонструвати свої таланти на різних конкурсах та творчих змаганнях, тому для них наш фестиваль безперечно потрібен, він як перша сходинка до перемог на обласних, республіканських та міжнародних  змаганнях.  Переможці та призери нашого фестивалю згодом здобували Гран –прі, ставали лауреатами конкурсів найвищого гатунку. Щира вдячність Ігорю Вдовенко, адже фестиваль був організований саме за його ініціативи та фінансової підтримки.

Сорокалєт Ірина, мама учасника “Обдаровані діти Сновщини: “Моя донька неодноразово приймала участь у конкурсах як з вокалу, так і з музичного мистецтва. Це спонукало до подальшого розвитку її творчої особистості. Я бачу як розвивається моя дитина, яку насолоду вона отримує від занять музикою та фольклору ,від знайомства з новими музичними творами , виступами на сцені,від оплесків глядачів

Як мати я дуже вдячна організаторам конкурсів де наші діти мають можливість розкрити свої таланти та майстерність. Це заохочує наших дітей до досягнень своїх мрій в майбутньому”.

Сіренька Лариса , директор Сновської дитячої музичної школи ім. Н.Г. Рахліна: “Конкурс “Обдаровані діти Сновщини”- це значна подія для нашої громади. У нас дуже багато здібних дітей, а саме цей конкурс  є платформою для виявлення і розкриття талантів Сновщини, а в подальшому може вплинути і на вибір професії. “Обдаровані діти Сновщини”- це свято для всієї родини. Діти до цього заходу готуються цілий рік відточуючі свій талант, щоб якнайкраще проявити себе на сцені. Діти – це наше майбутнє, і ми – дорослі, повинні пам’ятати про це, підтримувати нашу молодь, заохочувати до занять мистецтвом. Завдяки І.Вдовенку, який організовує такий конкурс, наші Сновські діти мають можливість розкрити свої здібності і показати свій талант.”

Павленко Віра, мама учасника конкурсу  “Обдаровані діти Сновщини:Конкурс “Обдаровані  діти Сновщини” не можна розцінювати лише як своєрідне змагання між учасниками. Подібні заходи мають набагато більшу значимість ніж просто змагання. Це і можливість для дитини подолати свої хвилювання перед першими публічними виступами, і демонстрація своїх навичок та нових досягнень у творчості, вміння об’єктивно оцінювати результати своєї роботи, аналізувати іі, проводити роботу над власними помилками і отримувати стимул працювати ще наполегливіше та завзятіше. А для нас – найближчих і найрідніших людей, конкурс “Талановиті діти Сновщини” є чудовою змогою бути поруч з дітьми в моменти їх хвилювання перед виступом, підтримувати та надихати. Адже, ми не завжди можемо бути поруч, коли діти беруть участь у творчих конкурсах в інших містах”.

Дрозд Юлія, викладач Сновської дитячої музичної школи ім. Н.Г. Рахліна: “Цей конкурс вже став традиційним для нашого міста. У нас дуже багато талановитих дітей, що проявляють свій талант у різних творчих сферах. Це дуже зручно, коли не треба довго добиратися до місця призначення, щоб брати участь в конкурсі, шукати кошти, долучати батьків. Підтримувати своїх дітей приходять цілими родинами, а ще запрошують друзів і знайомих. Приємно бачити повну залу глядачів, чути їх гучні оплески під час вручення дипломів на гала-концерті”.