» » Чи всі громадяни повинні сплачувати податок на нерухомість?

Чи всі громадяни повинні сплачувати податок на нерухомість?

Мешканці Сновщини отримали податкові повідомлення-рішення про необхідність сплати податку на нерухомість за 2020 рік. Податок на нерухомість необхідно сплачувати тим громадянам, у власності яких є квартира, площею понад 60 кв.м або ж будинок, квадратура якого сягає більше 120 кв.м. Також виникає обов’язок сплати податку й у випадку одночасної власності у громадян і квартири, і будинку, сумарна площа яких більша за 180 квадратних метрів.

Відповідно до чинного податкового законодавства за кожен “зайвий” квадратний метр необхідно сплатити податок, який розраховується за ставками, що самостійно визначає місцева влада тієї чи іншої територіальної громади, проте така ставка не повинна перевищувати 1,5 відсотки від мінімальної зарплати. До прикладу, мешканці Сновської ТГ, за рішенням міської ради сплачуватимуть податок на нерухомість за ставкою 0,3 відсотка. Однак, хоча ставка податку для них і не змінилася, зростання мінімальної заробітної вплинуло на збільшення суми податку, зокрема наразі за 1 кв.м необхідно буде сплатити 14 грн.17 коп.

А от власникам елітного житлового майна, тобто тим, хто володіє квартирою, площею понад 300 кв.м чи будинком, більшим за 500 кв.м. доведеться сплати ще й так званий податок на розкіш – додаткових 25 тис. грн за кожен об’єкт.

Усі необхідні платіжні реквізити, вказані в податкових повідомленнях- рішеннях, які громадяни отримали цього року. Також у повідомленнях вказана сума до сплати. Сплатити податок необхідно протягом 60 календарних днів з моменту вручення такого повідомлення-рішення.

Якщо громадяни не отримали таке повідомлення-рішення, або інформація потребує уточнення, то в такому випадку платникам необхідно звернутися до податкової служби за місцем реєстрації та провести звірку даних. У разі підтвердження неточностей, платнику виписують нове повідомлення- рішення, а попереднє – анульовують.

Є окремі категорії громадян, для яких держава передбачила певні пільги і яким не потрібно сплачувати податок на нерухомість. Це багатодітні сім’ї, діти-сироти, діти з інвалідністю, учасники ООС та їхні сім’ї, а також дитячі садки, школи, релігійні організації, громадські організації інвалідів.

Рішенням Сновської міської ради №               (36 сесія 7 скликання) від 27 І

червня 2019 року № 2-36/VII на 2020 рік також встановлено пільги для окремих категорій громадян, а саме:

  1. Особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у власності яких перебувають об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки (пільга застосовується лише для одного об’єкта житлової нерухомості на одну особу вказаної категорії).
  2. Інваліди 1-ї групи, у власності яких перебувають об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки (пільга застосовується лише для одного об’єкта житлової нерухомості на одну особу вказаної категорії).
  3. Пенсіонери за віком, які не перебувають у трудових відносинах з роботодавцем та не є приватними підприємцями (пільга застосовується лише для одного об’єкта житлової нерухомості на одну особу вказаної | категорії).
  4. Фізичні особи, у власності яких перебувають господарські (присадибні) будівлі- допоміжні (нежитлові приміщення), до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції.

Також нагадуємо, що майнові податки наповнюють місцевий бюджет. Тож сумлінна сплата податків громадянами сприятиме розвитку саме того міста, села чи селища, в якому мешкають самі громадяни.

Начальник Сновської ДПІ Тетяна Біба