» » Чи всі працівники «Коржівського» зареєстровані?

Чи всі працівники «Коржівського» зареєстровані?

Саме з  цього приводу п’ятого червня на «Коржівський базар» завітали головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших правових актів Тетяна Черняк  та інспектор з праці  юридичного відділу Сновської міської ради Валентин Сігута.

Основною метою інспекторів стало інформування осіб щодо недопущення порушень законодавства у сфері трудових відносин.

Захід  відбувся  у вівторок, саме тому багато торговельних лавок були зачиненими. Впевнено можна сказати, що більшість торговельних точок, які цього дня перевірили –  зареєстровані ФОПи (в основному І групи).

Проте є точки, в яких працюють незареєстровані особи. Як приклад – магазин зареєстрований на чоловіка, а продає товари його дружина. Таким чином, дружина має бути зареєстрована, як найманий робітник. Якщо цього немає, власник магазину має сплатити штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат ( ст.265 КЗпП). І таких випадків інспектори виявили немало.

Оскільки даний захід проводився , щоб попередити людей та розповісти їм про обов’язкове дотримання законодавства України, ніхто штрафів на власників не накладав. Проте подібні заходи  будуть проводитися і надалі відповідно до законодавства .

Юридичний відділ міської  ради

Leave a Reply