» » Делегація із Чернігівщини вивчала досвід створення ОТГ на Сновщині

Делегація із Чернігівщини вивчала досвід створення ОТГ на Сновщині

В рамках програми «Маршрути успіхів» на тему «Розвиток сільських територій ОТГ» (спільного проекту Агентства США з міжнародного розвитку та Асоціації міст України) 27 квітня  делегація голів ОТГ Чернігівщини на чолі з виконавчим директором Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Михайлом Литвином завітали до Сновської  об’єднаної територіальної громади.

Захід розпочався на базі  ВПУЛГ (директор Дубина Лариса Олексіївна) у вигляді засідання «круглого столу», мета якого – обмін досвідом роботи щодо створення в ОТГ  системи управління, формування місцевого бюджету, розбудови інфраструктури тощо. Як співпрацює об’єднана громада з  організаціями, казначейством,  пенсійним фондом тощо? Які обов’язки в.о. старост? Як фінансуються бюджетні установи ОТГ? Скільки власних доходів має бюджет? Ці та інші питання цікавили гостей з Чернігівщини. На всі поставлені запитання господарі дали вичерпні відповіді.

При цьому Олександр Медведьов  не заперечував, що об’єднання в громаду – це тільки початок важкої, щоденної праці зі створення системного місцевого самоврядування, яке буде ефективно працювати на благо своїх громадян. Звісно, попереду ще багато роботи, чимало невирішених організаційних питань. Але подолати разом їх набагато простіше, ніж поодинці.

Участь у роботі взяли секретар Сновської  міської ради Наталія Самойлова, заступник міського голови – начальник Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту міської ради Олена Коваленко, керуючий справами (секретар виконавчого комітету) Руслан Кравець та заступник начальника відділу організаційно – кадрової та інформаційної роботи міської ради Наталія Смоляк.

По закінченню діалогу  присутні мали змогу оглянути  у вигляді слайдів результати роботи міської ради за 2017 рік,  які презентувала секретар міської ради Наталія Самойлова.

Після засідання «круглого столу» для гостей була організована оглядова екскурсія.  Делегація відвідала  інфраструктурні об’єкти ОТГ, які вже були модернізовані за рахунок бюджету розвитку громади, субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Оглянули Сновську районну гімназію, Сновський районний центр дитячої та юнацької творчості, Сновську ЗОШ І – ІІІ ст. №1, Сновську дитячо-юнацьку спортивну школу. Також відвідали Приватно виробничо-комерційне підприємство «Імпульс».

Прощаючись з гостями міський голова подякував всім, хто в своєму щільному графіку знайшов час відвідати Сновську громаду, а особисто Михайлу Борисовичу Литвину за організацію заходу. «Сподіваюсь, всі ви отримали позитивні емоції, а зустріч виявилась змістовною і корисною» – підсумував Олександр Медведьов.

Leave a Reply