» » Делегація Сновщини вивчала досвід громад Волині в галузі цифровізації

Делегація Сновщини вивчала досвід громад Волині в галузі цифровізації

З 5 по 7 липня делегація з Чернігівщини, до якої увійшли і представники Сновської громади, вивчала досвід громад Волині в галузі цифровізації публічних послуг, запровадження е-інструментів, методів та засобів активізації мешканців задля покращення комунікації у громаді в межах співпраці з Програмою EGAP.

Саме завдяки тому, що в грудні 2022 року Сновська громада увійшла до переліку громад, що за результатами  конкурсного відбору розпочали співпрацю Програмою EGAP і став можливий цей навчальний візит. Сновську міську раду під час даного візиту представляли міський голова Олександр Медведьов, керуючий справами (секретар) виконавчого комітету  Володимир Карпенко, керівник Центру надання адміністративних послуг  Лілія Терещенко, завідувач сектору соціальної політики Наталія Лахадинова та адміністратор ЦНАП Марія Максименко.

Під час візиту на  Волинь представники Сновської громади ознайомилися з успішним досвідом у сфері цифрової трансформації та інформаційних технологій як Луцької міської ради, так і громад Волинської області.

Зокрема, це:

  • впровадження системи електронного документообігу;
  • інформаційні  послуги для громадян  (чат-боти), які оперативно інформують про аварійні відключення світла, води тощо;
  • електронна демократія: відкрите місто, місцеві петиції, бюджет участі, електронні консультації;
  • портал відкритих даних;
  • єдина інформаційна система управління бюджетом;
  • кіберзахист та кібербезпека.

Як це працює на практиці представники делегацій Чернігівщини переконалися відвідавши Володимирську та Нововолинську міські ради, опорний ліцей с. Зимне, Центр активностей с. Бубнів, Луцький, Володимирський та Нововолинський ЦНАПи .

Досвідом цифровізації громад  поділилися Шацька, Любешівська,  Смідинська, Вишнівська територіальні громади.

У межах запланованих заходів представники ЦНАПу мали можливість пройти стажування на базі Луцького ЦНАПу з питань розширення надання адміністративних послуг, а саме:

  • видача паспортів громадянина України та закордонних паспортів;
  • адміністративної послуги соціального характеру ПФУ;
  • адміністративної послуги єВетеран.

Навчання є досить актуальними, адже саме всі ці послуги стануть доступними для жителів нашої громади вже найближчим часом.

Дякуємо нашим партнерам програмі EGAP а також координатору з цифровізації регіонів Сергію Гуньку, регіональній координаторці  у Волинській області Оксані Киричук, координаторці з впровадження цифрових інструментів у громадах Софії Сакалош, координаторці  у Дніпропетровській області Наталії Пискоха та всім гостинним громадам Волині за надану можливість обміну і набуття нового досвіду щодо впровадження е-інструментів, функціонування ЦНАПів та залучення жителів громади до спільного вирішення важливих питань.

 

Відділ “Центр надання адміністративних послуг”