» » » Депутати підтримали запровадження Шкільного громадського бюджету

Депутати підтримали запровадження Шкільного громадського бюджету

За ініціативи Молодіжної ради Сновської територіальної громади при міському голові (САМ) разом з відділом економічного розвитку та інвестицій міської ради та Управлінням освіти, сім’ї, молоді та спорту міської ради було розроблено Програму «Про шкільний громадський бюджет в Сновській міській територіальній громаді на 2022-2024 роки» та подано на розгляд депутатів. Ідею Шкільного бюджету вони підтримали.

Загальний обсяг коштів на рік визначатиметься рішенням Сновської міської ради та становитиме не менше 10% виділеного фінансування на Громадський бюджет (у 2021 році він становить 500 тис. грн). Сума, яка направляється на реалізацію проектів Шкільного громадського бюджету, розподіляється між 11 закладами освіти міської територіальної громади таким чином:

  • 25% – на проєкти для закладів до 100 учнів (Тихоновицька ЗЗО І-ІІІ ст., Великощимельський НВК «ЗНЗ І-ІІ ст.-ДНЗ», Сновський НВК «ЗНЗ І-ІІ ст.-ДНЗ», Тур`янський НВК «ЗНЗ І-ІІ ст.-ДНЗ», Кучинівська ЗОШ І-ІІІ ст.);
  • 50% – на проєкти для закладів від 100 до 300 осіб (Сновська гімназія, Сновська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, Петрівський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ», Новоборовицький НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ»,  Рогізківський НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст.-ДНЗ»);
  • 25% – на проєкти для закладів понад 300 осіб (Сновська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1).

Відповідно до положення проєкти зможуть подавати лише учні 8-11 класів. А ідеї проєктів мають бути спрямовані на розвиток шкільної громади (шкільного самоврядування, освітніх навчальних процесів, впровадження інновацій, задоволення потреб учнівської спільноти в частині освітніх та навчальних програм) та тематичного напрямку шкільного закладу; покращення навчального закладу та його території;  впровадження інноваційних проєктів в тематичних сферах; покращення просторовому розвитку та естетичного вигляду, впровадженню сучасних інноваційних проектів тощо.

Члени Молодіжної ради (САМ) висловили готовність допомагати учням старших класів у написанні проєктів.

На цій же сесії було затверджено Положення «Молоджіний простір Сновської активної молоді». Облаштування Молодіжного простору вже розпочато у Сновському Будинку культури в рамках Програми ДОБРЕ.

 

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю