» » Для ветеранів і ветеранок лікування у стаціонарі безкоштовно за Програмою медичних гарантій

Для ветеранів і ветеранок лікування у стаціонарі безкоштовно за Програмою медичних гарантій

Для ветеранів і ветеранок лікування у стаціонарі безкоштовно за Програмою медичних гарантій
У рамках співпраці з Національною службою здоров’я України Мінветеранів підготувало роз’яснення. Якщо ветерану чи ветеранці необхідне лікування у стаціонарі, то вся медична допомога для них має бути безоплатною в тій лікарні, яка має договір із НСЗУ. Зверніть увагу: всі необхідні ліки також повинні надаватися пацієнту безоплатно.
Лікування у стаціонарі здійснюється за пакетом “Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій”. Увесь обсяг послуг у ньому є гарантованим, вимоги докупити або доплатити – незаконні.
Лікування за стаціонарним пакетом передбачає такі напрямки:
✔кардіологія;
✔неврологія;
✔інфекційні хвороби;
✔пульмонологія;
✔гастроентерологія;
✔педіатрія.
Ветеран і ветеранка мають право на безоплатні послуги:
✔аналізи – крові, сечі, тестування на гепатити, глюкоза в крові, холестерин тощо;
✔обстеження – ЕКГ, УЗД, КТ, МРТ, рентген та ін.;
✔знеболення;
✔ліки з Нацпереліку основних лікарських засобів, а також ліки, закуплені МОЗ;
✔інтенсивна терапія;
✔харчування.
Докладніше про послуги за пакетом можна переглянути на сайті НСЗУ у розділі “Контрактування / Контрактування 2024 / Вимоги ПМГ 2024 – пункт 39: https://cutt.ly/SwZ8gIhL
Для безоплатного лікування у стаціонарі необхідно направлення від сімейного або лікуючого лікаря. Також меддопомога буде безоплатною, коли ветерана чи ветеранку госпіталізувала у лікарню “швидка”, або якщо він чи вона самостійно звернулися по допомогу у невідкладному стані.
Перевірити, чи має лікарня договір із НСЗУ Національна служба здоров’я України за необхідним пакетом, можна за допомогою інформаційного дашборду (https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pmg-contracts ) або за телефоном контакт-центру НСЗУ – 16-77.