» » Для вирішення багатьох питань  у селі потрібна підтримка всіх його жителів

Для вирішення багатьох питань  у селі потрібна підтримка всіх його жителів

У селах громади тривають сходи громадян. 13 лютого у залі сільського будинку культури с.В.Щимель зібралося 69 жителів села з 777, щоб заслухати звіт за 2019 рік в.о. старости, інформацію про те, що було зроблено у громаді та плани на майбутнє.

Участь у сході взяли міський голова Олександр Медведьов, секретар міської ради Наталія Самойлова, начальник районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Володимир   Білашко, начальник відділу земельних відносин Валентина Недвіга, депутат міської ради Сергій Виблов, провідний спеціаліст організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради  Лариса Мартиненко та кореспондент газети «Промінь» Катерина Запорожець.

Збори розпочав в.о. старости с. Великий Щимель Борис Добродій,  відзначивши, що за минулий рік у селі народилося  шестеро дітей, найбільше з усіх інших сіл громади. У школі навчається 68 учнів, дитячий садок відвідує 28 діток.

– Негативною тенденцією в минулому році стала трудова міграція жителів нашого села за кордон, люди в пошуках роботи вимушені покидати територію країни та шукати кращої долі за її межами, – зазначив Борис Добродій .

У 2019 році за підтримки міської ради у Великому Щимелі:

  • розчищено водойму по вулиці Чубарова для забору води пожежними авто;
  • завершено реконструкцію мережі вуличного освітлення по вулиці Центральній;
  • за необхідністю проводилась заміна перегорівших лампочок в мережі вуличного освітлення;
  • надавалась фінансова допомога на проведення дня села;
  • були надані дорожні знаки на облаштування пішохідного переходу в центрі села;
  • були придбані принтер та бензопила;
  • була проведена підсипка та грейдерування ґрунтових доріг в селі;
  • надана матеріальна допомога жителям села, які опинились в складних життєвих умовах.

Поточних проблем у селі чимало, але поступово їх намагаються вирішувати. Причому, як зазначив в.о. старости, для успішного їх подолання потрібна підтримка всіх жителів села. Зокрема, він закликав активно голосувати за проект від односельців, який подадуть на конкурс «Бюджет участі-2020» до міської ради. Проєкт стосується Великощимельського НВК та передбачає заміну меблів у навчальних класах та дитячому садочку. Також будуть звертатися і до депутатів міської ради, щоб вони частину своїх  депутатських коштів направили для закупівлі ноутбуку в НВК, килимів у дитячий садок та харчові термоси для школи.

Серед озвучених питань, які планується вирішувати в поточному році, були такі:

– завершити освітлення частини вулиці Слави та частини вулиці Чубарова, освітити частину вулиці Центральної від автобусної зупинки до адмінприміщення міської ради (колишньої сільської ради);

– облаштувати клумби перед адміністративними будівлями в селі та біля пам’ятника;

– забезпечити вивіз сміття, який проводиться кожного року до Великодня;

– облаштувати місце відпочинку біля розчищеної водойми;

– відремонтувати паркан у центрі села та ганок адмінбудівлі міськради.

Одразу після звіту в.о. старости жителі села почали задавати запитання міському голові та присутнім на сході.

Цікаву позицію іноді доводиться спостерігати на подібних зібраннях, коли всі одноголосно ставлять завдання, а долучитися до їх виконання не дуже поспішають.

Запитували, коли місцева влада відремонтує і почистить громадські колодязі у селі, коли розчистить водойму для напоювання води, коли випиляє аварійні дерева, коли освітлять всі вулиці  тощо.

Міський голова Олександр Медведьов запропонував збирати на розчищення водойми кошти, як це роблять вже у Кучинівці та залучати кошти від міських депутатів,  а міська рада у свою чергу домовиться про надання техніки та візьме на себе витрати на її доставку до села і назад.

Щодо ремонту колодязів, то вони не стоять на балансі міської ради, але одразу на сході матеріал на їх ремонт пообіцяв виділити депутат міської ради Сергій Виблов. Освітлення вулиць триває по всій громаді, будуть продовжені ці роботи і в селі Великий Щимель, зокрема, обов’язково освітлять проблемну ділянку на центральній трасі.

– Щодо аварійних дерев, то напередодні загальних зборів працівниками Сновської ЖЕД було видалено 9 штук по вул. 9 Травня за поданими заявами, – зазначив міський голова. – Будемо продовжувати ці роботи і далі.

Багато емоцій на зборах викликало обговорення земельних питань, в тому числі виділення земельних ділянок учасникам АТО та визначення території для пасовища корів поблизу села. Адже 115 га за залізничним переїздом не влаштовують селян – далеко ганяти корів. Докладні роз’яснення присутнім надала Валентина Недвіга і жителі села дійшли згоди у цьому питанні.

Виступив на сході Володимир Білашко, який поінформував про необхідність проводити щеплення домашньої птиці проти хвороби Ньюкасла, обробляти ВРХ перед вигоном на пасовище та реєструвати пасічникам бджолосім`ї.

Закликав до співпраці з владою, конструктивної розмови, порозуміння та  згуртованості при вирішенні всіх проблем у селі і громаді депутат міської ради Сергій Виблов.

Підсумком зібрання стала інформація, представлена у слайдах секретарем міської ради Наталією Самойловою про рік роботи ОТГ та звіт про використаних коштів  місцевого бюджету.

На завершення міський голова подякував всім за активність, що знайшли час і прийшли почути звіт та висловили свої пропозиції. Всі вони будуть враховані у подальшій роботі міської ради. Олександр Медведьов котре зазначив, що двері його кабінету завжди відкриті і він готовий вислухати всіх, хто прийде до нього на прийом.

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи міської ради