» » Днями у Менській громаді зібралися представники трьох міст Сновська, Бахмача і Мени.

Днями у Менській громаді зібралися представники трьох міст Сновська, Бахмача і Мени.

Об’єднала учасників зустрічі одна спільна тема – розвиток туризму на території громад. Ініціатором та координатором зустрічі виступив Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Зокрема на зустрічі розглядали ідею створення оригінального для нашого регіону туристичного маршруту з Сновська до Бахмача через місто Мена. Оригінальність цього туристичного маршруту в тому, що він проходитиме залізничною колією на ретро-потязі.
Виявляється, що технічно реалізація цього проекту цілком реалістична, адже у місті Сновськ є депо з цілком справними ретро-потягами з паровими двигунами. Інша справа економічна доцільність цього проекту, бо витрати на обслуговування та експлуатацію ретро-потяга не малі. Та чи буде зацікавлена “Укрзалізниця” в співпраці в реалізації цього проекту.
Сам проект матиме мету популяризацію туризму на залізничному виді транспорту, підвищення туристичної привабливості громад та розвиток місцевого малого бізнесу.
Також проект передбачатиме створення нової спільної організації – комунального підприємства чи туристичної огенції.
Очевидно, що проект дотаційний, але може реалізуватися лише проектом регіонального розвитку за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, оголошення якого очікується вже цього року.
Отже, за результатами зустрічі було вирішено направити відповідне звернення про співпрацю до “Укрзалізниці” та інших можливих учасників проекту, в разі отримання підтримки – рухатися далі.
За інформацією Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування програми U-LEAD з Європою та Менської ОТГ.

Leave a Reply

Enter Captcha Here : *

Reload Image