» » ДО ПЕРШОЇ РІЧНИЦІ ВИЗВОЛЕННЯ СНОВЩИНИ ВІД РАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

ДО ПЕРШОЇ РІЧНИЦІ ВИЗВОЛЕННЯ СНОВЩИНИ ВІД РАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

Згадуємо хроніку  подій з 24 лютого по 1 квітня 2022 року

24.02.2022

З 5-ї ранку жителі громади почули вибухи від артилерійських обстрілів прикордоння. Колона ворожої техніки близько 20 одиниць, прорвавши кордон,  пройшла Сновщиною  через Тихоновичі, Іванівку, Тур`ю, Є.Рудню, Сновськ, В.Щимель, а далі – на Низківку.  Місцевими активістами було спалено одну одиницю інженерної техніки ворога на шляхопроводі у Сновську.

Друга колона ворожої техніки 700 одиниць зайшла на Сновщину через Городню і пішла через Хотуничі, Петрівку, Стару Рудню, Смяч в бік Седнєва.

У міській раді відбулася екстрена нарада за участю міського голови, його заступників, депутатів та працівників міської ради. У зв`язку з введенням комендантської години з 21:00 до 06:00 за наказом міського голови Олександра Медведьова було вирішено вимкнути вуличне освітлення з метою дотримання світломаскування.

25.02.2022

З метою підтримання правопорядку та  уникнення провокацій і мародерства на території громади Сновською міською радою на добровільній основі створено тимчасову місцеву варту «Правопорядок Сновськ». Екіпажі на автомобілях патрулюватимуть місто та села. Порушники комендантської години можуть бути затримані до з`ясування їх особи та причин перебування поза домівкою.

Управління освіти, сімʼї, молоді та спорту міської ради рекомендує керівникам закладів освіти оголосити вимушені канікули на 2 тижні.

Щодня і  щоночі, було чутно гул літаків, які летіли з росії бомбардувати Чернігів та інші міста. Сектор з питань праці та надзвичайних ситуацій сповіщав про повітряну тривогу та вмикав сирени по місту. Для оперативного інформування жителів громади про події і повітряну тривогу, в т.ч. відділом організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю створено Телеграм-канал “Сновська міська рада”( t.me/snovskamr).

26.02.2022

Згуртувалися працівники міської ради разом з жителями громади  і швидко облаштували укриття у підвальних приміщеннях колишньої залізничної їдальні, лінійної лікарні, автошколи та магазину АТБ.  Їх оперативно розчистили, збили лави для сидіння та забезпечили запасом води.

ТОВ «МК-Добробут» безкоштовно почало роздавати населенню  по лотку яєць на родину.

ФОП Згонник Олена безкоштовно  забезпечує Сновську лікарню та КЗ «Сновська гімназія» (школа-інтернат) молоком.

ПСП «Яна Плюс» з с. Жовідь безкоштовно всім бажаючим роздає в селах молоко та привозить його у місто, не зважаючи на загрозу потрапити до рук російських військових.

Ввечері стало відомо про підпал білоруських цистерн з дизельним пальним поблизу станції Низківка,  щоб воно не дісталося ворогу. Проводилася евакуація жителів Низківки у зв’язку з надзвичайним станом на місцевості.

28.02.2022

Жителі сіл Жовідь та Нові Боровичі повернули колону ворожої техніки в кількості понад 50 одиниць на Сеньківку, яка прийшла  з боку кордону. Новоборовлянам  вдалося пробити колеса одного ворожого бензовоза, внаслідок цього він втратив керування та зніс огорожу біля місцевої школи  і стовп лінії електропередач. Бензовоз було знешкоджено.

Після обіду колона ворожої техніки у кількості понад 530 одиниць з боку Корюківки прямувала у бік Сновська.

Велика кількість жителів В.Щимля та активістів зі Сновська зупинили танки у центрі села.  Міський голова Олександр Медведьов разом з депутатами прибули також. У результаті колона танків розвернулась і виїхала на околицю Великого Щимеля. Російські військові здійснили кілька артилерійських пострілів.

Ворожа колона на ніч залишилися на початку села В.Щимель та за ним в бік Корюківки.

01.03.2022

Частина колони ворожої техніки, що ночувала минулу ніч під Великим Щимелем та в самому селі, пішла  через Займище на Нові Млини в бік Городнянщини. Місцевим жителем у Займищі було здійснено напад на колону. Автівка загорілась, і як з’ясувалося, вона була наповнена боєприпасами, які одразу почали вибухати. Через це було пошкоджено житлові будинки.

Лякаючи місцевих жителів з метою подальшої уникнення подібних дій проти них, вороги застосували стрілецьку вогнепальну зброю. Також і в селі В.Щимель вороги застосували стрілецьку зброю та розстріляли автівку, стріляли по житлових будинках. Люди намагалися загасити пожежі власними зусиллями. Щодо жертв інформація не надходила.

Окупанти завдали пошкоджень різного ступеня 38-ми оселям у Великому Щимелі, Займищі та Нових Млинах. Найбільше постраждало будинків у Займищі.

У цей день автоматною чергою була пошкоджена і автівка міської ради, на якій заступник міського голови приїхав у Займище. Самому йому вдалося уникнути поранень.

02.03.2022

Перша жертва серед мирного населення Сновщини від початку війни. Вночі в лікарні помер 50-річний житель Сновська, якого привезли звечора в ЦРЛ з вогнепальним пораненням і великою кровотечею після обстрілів у с.Займище.  Його прооперували, але врятувати життя йому не вдалося.

03.03.2022

Міський голова Олександр Медведьов провів оперативну нараду зі старостами громади, які змогли прибути у Сновськ, а з іншими він поговорив у телефонному режимі. Обговорили питання подальшої життєдіяльності сіл Сновщини і їх охорони в період військового стану. У магазинах міста вже нема продуктів, по селах деінде ще залишився якийсь товар.

Відновлено постачання електроенергії у селах Смяч, Стара Рудня, Петрівка, Хотуничі, Великий Щимель. Залишається без електрики одна вулиця в Нових Млинах, де пошкоджені ворожою технікою стовпи.

07.03.2022

На трасі Городня-Сновськ на повороті у Хотуничах військові рф облаштували блок-пост.

3-8 березня 2022

На території громади є перебої з мобільним та Інтернет зв`язком. Доводиться жителям виїжджати під смт Березна, щоб зателефонувати рідним чи перевести гроші.

Жителі громади допомагають переправляти людей – біженців з Чернігова на Сновщину та Городнянщину.  Міська рада надала автобус Управління освіти, який майже щодня їздить до смт Березна та безпосередньо до переправи через річку Десна і привозить людей у Сновськ.

09.03.2022

Під час обстрілі поблизу с.Анисів на Чернігівщині при виході з Чернігова через пішохідний міст через Десну загинула жителька зі Сновська.

Надходять звістки про наших загиблих земляків, які захищають Україну, але похоронити вдома їх поки що немає можливості.

15.03.2022

На прохання жителів громади відновлено  роботу Сновської публічної бібліотеки.

16.03.2022

Під примусом з дому батьків у с.Смяч російськими віськовими викрадено поліцейського Корюківського ВП Дмитра Лисенка, згодом його повернули додому.

21.03.2022

Управління освіти,сім`ї, молоді та спорту Сновської міської ради продовжило вимушені канікули на Сновщині до 31 березня 2022 року включно.

24.03.2022

На блок-посту російські військові в Хотуничах викрали Олександра Довгаля, працівника УГГ та Олексія Драгу, працівника ФОП Левицький з його авто марки “Сітроєн”. Повернули їх 27 березня, авто не повернули.

25.03.2022

Біля 7-ї ранку російськими військовими було викрадено 7 жителів громади, серед яких були:

Олександр Медведьов, міський голова (з робочого місця),

Григорій Божок, генеральний директор ТОВ «Астра» (з дому),

Георгій Кузнєцов, майстер дистанції колії (на автомобільному мосту через р.Снов),

Дмитро Романенко, тимчасово не працює (на автомобільному мосту через р.Снов),

Олександр Ященко, охоронець ПП «Астра» (з робочого місця).

Всіх викрадених  російські військові на автомобілях повезли в бік Городні.

 26.03.2022

Близько 11:00 між селами Стара Рудня та Петрівка російськими військовими було викрадено двох чоловіків: Євгенія Петліца, працівника УГГ та Олександра Кольцина, працівника райагролісгоспу.

28.03.2022

28 березня,близько 12:00 було повернуто 4 наших викрадених земляків: Григорія Божка, Георгія Кузнєцова,  Дмитра Романенка та Олександра Ященка. Їх військові рф привезли у Сновськ на автомобілях.

Військові рф підірвали два мости між селами Смяч та Заріччя та у с.Ст. Рудня.

29.03.2022

Військові рф після 11:00 заїхали в село Нові Боровичі та викрали і повезли з собою старосту Новоборовицького старостинського округу Анатолія Сірого. Військові сказали, що не будуть наражати на небезпеку населення і повернуть старосту за умови, якщо буде розчищено дорогу до Нових Борович від повалених дерев. Проте до цього часу його місцезнаходження не відоме, а також доля двох сновчан – Євгенія Петліца та Олександра Кольцина. Розшуком трьох цивільних чоловіків займається прокуратура, СБУ, міжнародні організації та волонтери. Сподіваємося на їх повернення.

30.03.2022

Дві перші ворожі автівки з боку Хотунич виїхали через Нові Боровичі, Жовідь, Піщанку, Гірськ на Сеньківку.

Прийшло в село Хотуничі 9 ворожих танків, які здійснювали розвідку і ночували на блок-посту в Хотуничах.

З 24 лютого до кінця березня 2022

Тисячі одиниць ворожої техніки  щодня рухалися  з Городні на Хотуничі, Петрівку, Стару Рудню, Смяч і далі в бік Седнєва та у зворотньому напрямку.

31.03.2022

Близько 8:00 військові рф на бронетехніці, які приїхали з боку Городні,  підірвали два мости:

  • тимчасовий міст через р.Снов поблизу Сновська
  • міст у с.Гвоздиківка

Військовими рф повернуто Сновського міського голову Олександра Медведьова. Забирати з рук військорвих рф з с. Хотуничі їздила дружина та депутат міської ради.

31.03-01.04.2022

Військові рф відступали з Чернігівщини через Городню.

З 1 квітня Сновщина нарешті вийшла з оточення. Міський голова прийшов на роботу і провів першу нараду після свого полону.

Після звільнення Чернігівщини відновили  дистанційне навчання у закладах освіти.

Коли в лютому-березні не було сполучення громади з обласним центром і взагалі з усією Україною, міська рада продовжила забезпечувати  життєдіяльність Сновщини. Знаходили можливість переправляти борошно, олію, дріжджі. Місцеві підприємці випікали хліб, було організовано його доставку в кожне село. Дякуючи волонтерам на Сновщину доставлялися ліки, інші товари першої необхідності. Ні на день не припиняли свою роботу комунальники, тож ми були з водою, теплом і світлом, зв`язком наскільки це було можливо. Працівники терцентру також постійно надавали і  надають  свої послуги малозахищеній категорії населення громади.

Ця неоголошена війна об’єднала нас всіх заради спільної мети і ми разом все витримаємо і все подолаємо!

Віримо в Збройні Сили України! Підтримуємо їх – кожен на своєму місці, своєю працею і посильною допомогою. Все буде Україна!

#МістаГерої

Відділ організаційної роботи, інформаційного забезпечення та зв`язків з громадськістю