» » ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ !

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ !

За кошти місцевого бюджету (245 тис. грн.) проведено капітальний ремонт покрівлі житлового будинку за адресою вул. Чернігівська, 18. Угода на виконання даних робіт була укладена з ФОП Китайгода (м. Чернігів).

ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ !

Згідно ст. 10 Житлового кодексу України, стосовно громадян, встановлені наступні житлові обов’язки:
Громадяни зобов’язані дбайливо ставитися до будинку, в якому вони проживають, використовувати житлове приміщення відповідно до його призначення, додержувати правил користування житловими приміщеннями, економно витрачати воду, газ, електричну і теплову енергію.
Жилі будинки і жилі приміщення не можуть використовуватися громадянами на шкоду інтересам суспільства.

Міська рада закликає мешканців даного та інших багатоповерхових будинків дбайливо ставитися до майна спільної власності (не порушувати цілісність дахів супутниковими антенами та встановленням інших конструкцій), адже з 1 липня 2015 року вступив у дію Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», яким чітко визначено альтернативі методи управління спільним майном у багатоквартирному будинку:
• самостійно, у тому числі шляхом створення ОСББ,

або

• за допомогою передання всіх або частини функцій на підставі договору фізичній особі — підприємцю чи юридичній особі (управителю).
Отже, співвласники мають для вибору такі альтернативні варіанти дій:
• вирішувати всі питання щодо управління будинком самостійно на зборах (порядок прийняття відповідних рішень передбачено ст. 10 Закону № 417-VIII);
• створювати об’єднання співвласників багатоквартирного будинку й передавати йому всі функції з управління будинком;
• передавати всі функції з управління будинком управителю — фізичній особі — підприємцю чи юридичній особі;
• передавати частину функцій з управління будинком управителю, а частину — лишати у власній компетенції, приймаючи рішення на загальних зборах у згаданому вище порядку.

Підсумовуючи, хочемо наголосити, що у збереженні спільної (комунальної) власності має бути, перш за все, ваша зацікавленість та бажання!

Відділ організаційно-кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради

Юридичний відділ Сновської міської ради

Leave a Reply