» » Дорогі ветерани, учасники партизанського і підпільного руху Чернігівщини!

Дорогі ветерани, учасники партизанського і підпільного руху Чернігівщини!

Шановні земляки!

Від щирого серця вітаю всю громаду із 75-ю річницею вигнання нацистських загарбників зі Сновщини та Днем партизанської слави!

У Другій світовій війні наш народ зробив визначний внесок у боротьбу за визволення Європи та здобуття перемоги антигітлерівської коаліції над нацизмом.

Українці мужньо і самовіддано воювали на всіх фронтах, у всіх родах військ і на флоті, вписали свою героїчну сторінку у літопис бойової слави однієї із наймасштабніших в історії всього людства війни. Однак із ворогом боролися не лише регулярні частини армії, а й весь волелюбний український народ. Із перших днів ворожої окупації почав активно формуватися рух опору та загони народного ополчення.

У далеких 1941-1943 роках безкраї Єлінські ліси на Сновщині стали потужним осередком Чернігівського обласного партизанського з’єднання та місцем базування партизанських загонів.

Лісоград є своєрідним пам’ятником мужності наших земляків та вічним нагадуванням про героїзм учасників підпілля, слава про яких не зітреться у віках.

Своєю хоробрістю, звитягою і безмежною любов’ю до Батьківщини, українські солдати та учасники руху опору відстояли рідну землю, довели усьому світові, що Україна ніколи не скориться загарбникам.

І нині достойні нащадки переможців Другої світової війни, не зволікаючи, стали до лав захисників рідної землі, організували рух опору агресору, виборюючи на Сході України в неоголошеній, проте не менш жорстокій і кровопролитній битві, право свого народу на вільне і незалежне майбутнє.

На превеликий жаль, у цій підступній війні Чернігівщина вже втратила 167 своїх синів.

Декілька тижнів тому вся Сновщина оплакувала загибель нашого юного земляка, 20-річного Максима Авдієнка, який загинув 5 вересня 2018 року поблизу населеного пункту Водяне Волноваського району Донецької області в ході виконання бойового завдання в зоні проведення ООС під час обстрілу ворожими військами наших позицій з протитанкових гранатометів та мінометів.

Переконаний, хоч як би не було нам важко, ми, нащадки воїнів Другої світової війни, вистоїмо, а український народ здобуде перемогу і в цій битві. Інакше бути не може.

З почуттям безмежної вдячності та глибокої поваги ми низько вклоняємося нашим шановним ветеранам, за їх бойову звитягу, важку працю у повоєнні роки, за підтримку в розбудові незалежної України й нашої рідної Сновщини та Чернігівщини.

Ми пам’ятаємо і шануємо тих, хто відстояв нашу волю у боротьбі із нацизмом.

За спільну Перемогу наш український народ заплатив занадто велику ціну. У кожну українську родину прийшов біль втрати рідних і близьких. І сьогодні ми схиляємо голови перед ратним подвигом наших хоробрих воїнів, перед світлою пам’яттю усіх патріотів, які не повернулися з війни.

Від імені депутатського корпусу області та себе особисто щиро зичу усім землякам міцного здоров’я, родинного щастя, добробуту та благополуччя.

Бажаю, щоб найближчим часом здійснилася найзаповітніша мрія усіх поколінь воїнів-захисників України: щоб на нашій рідній благословенній землі назавжди запанував мир, злагода і єднання!

З повагою

Голова обласної ради                                                   Ігор Вдовенко

Leave a Reply