» » Директор територіального центру Світлана ХОМЕНКО про роботу установи у 2020 році

Директор територіального центру Світлана ХОМЕНКО про роботу установи у 2020 році

Комунальна установа «Територіальний центр соціального обслуговування  (надання соціальних послуг) Сновської міської ради (далі – територіальний центр) є бюджетною установою комунальної форми власності підзвітною та підконтрольною Департаменту соціальної захисту Чернігівської обласної державної та Сновській міській раді, створена на комунальній власності Сновської міської об’єднаної територіальної громади.

У територіальному центрі утворені та функціонують 4 відділення які надають різні види послуг. Штатна чисельність складає 95,25 штатних одиниць.

Станом на 01 січня 2021  року  усіма відділеннями територіального центру було виявлено 2870 громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Згідно з чинним законодавством територіальний центр надає соціальні послуги як на платній основі так і безкоштовно.

Працівниками територіального центру за  2020 рік було надано послуги  2492 особам з них: 1209 осіб  по м. Сновськ та 1283 особи по селах громади.

У відділенні соціальної допомоги вдома працює 58 працівників: начальник відділення, фахівець із соціальної роботи та 56 соціальних робітників

За 2020 рік соціальними робітниками обслуговувалась 720 осіб з них на платній основі 344, на безоплатній основі 376 осіб.  Відділенням  охоплені всі населені пункти громади, при відсутності соціального робітника у невеликих селах людей, які потребують допомоги,  обслуговує соціальний робітник з сусіднього села. Так 10 соціальних робітників обслуговують по 2 та більше населених пункти. Відвідування підопічних здійснювалися соціальними робітниками відповідно до затверджених графіків відвідувань від 1 до 5 разів на тиждень. Середня кількість осіб, що обслуговує 1 соціальний робітник у 2020 році склала 11 чоловік. Відділення соціальної допомоги вдома надає 44 види послуг, деякі з них надаються щодня. Найпоширенішими є придбання та доставка продовольчих та промислових товарів, медикаментів, прибирання приміщень та подвір’їв, занесення води та винесення сміття, занесення дров та розпалювання печей, обробка присадибних ділянок, допомога при консервуванні. Є такі послуги, що виконуються один або кілька разів на рік, наприклад – оформлення субсидій та пільг. Усі послуги надаються якісно і в повному обсязі, керівництво постійно стежить за якістю надання послуг, проводяться перевірки роботи соціальних робітників. За І квартал звітного року здійснено 21 перевірку роботи соціальних робітників, надалі в зв’язку з загрозою захворювання на коронавірус перевірки не проводились.

За звітний рік надійшло 234 тис. 429 грн 56 коп. від надання соціальних послуг на платній основі. Це на 36 тисяч більше, ніж за минулий рік. Збільшення надходження відбувається здебільшого за рахунок підвищення ціни на послуги. Ці кошти спрямовуються на виплату заробітної плати, придбання одягу та взуття для соціальних робітників, автозапчастини та канцелярське приладдя. На даний час усі соціальні робітники, забезпечені велосипедами, у 2020 році придбано 10 нових велосипедів, які замінили ті, що були не придатні до використання. Також усім соціальним робітникам було придбано теплі куртки.

Відділення  організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надає послуги перукаря, взуттевика, швачки та робітника з ремонту будівель. За 2020 рік перукарем надано 1010 послуг 624 жителям громади на загальну суму 16,3 тис. грн,  157  послуг надав взуттевик та 144 послуга надані  швачкою на загальну суму 9,1 тис.  грн. Робітником з комплексного обслуговування надано 7 послуг.

За звітний період гуманітарну допомогу надано 844 особам на загальну суму 159,8 тис. грн. Не залишаються без уваги територіального центру і тимчасово переміщені особи так 7 особам було надано гуманітарну допомогу на загальну суму 1,2 тис.грн.  Також вони користуються послугами всіх відділень терцентру. Ми тісно співпрацюємо з благодійними організаціями «Ми разом», «Lets help». Завдяки благодійникам терцентр наростив власну базу, засобів реабілітації такі як палиці, милиці, стойки та інвалідні коляски якими у 2020 році змогли скористатися 54 осіб безкоштовно.

У Відділення денного перебування працює медична сестра та медична сестра з масажу.  У 2020 році завдяки коштам гранту, який громада отримала від Представництва Фонду Міжнародної Солідарності в Україні  при МЗС  Польщі, був реалізований проект  «Простір активного довголіття». Загальна вартість проекту – 550 тис. грн, у тому числі кошти гранту – 489,2 тис. грн, співфінансування з бюджету міської ради – 60,8 тис. грн. У результаті проведено  ремонт частини приміщень будівлі, придбано спортивні тренажери, меблі, комп’ютерну техніку, мультимедійне обладнання.

Стаціонарне відділення територіального центру розраховано на 33 ліжко-місця. Станом на 01 січня 2021 року там проживало 19 осіб. Підопічні стаціонарного відділення забезпечені 4-х розовим харчуванням, одягом, взуттям, ліками та цілодобовим доглядом. Середня вартість утримання одного підопічного у стаціонарному відділенні за 2020 рік склала 6545 гривень 90 копійок.  За минулий  рік  Пенсійним фондом перераховано пенсії громадян, що перебувають у стаціонарному відділенні на загальну суму 624 тисячи 602 гривня 26 коп. Ці кошти витрачаються на придбання продуктів харчування, одягу. На даний час стаціонарне відділення у повному обсязі забезпечено холодильниками, морозильними камерами для зберігання продуктів харчування, достатня кількість пральних машин та телевізорів. У цьому році котельня стаціонарного відділення була облаштована засобами дистанційної передачі даних, загальна вартість робіт склала 170тис. грн також був встановлений новий газовий котел. Стаціонарне відділення облаштоване протипожежною сигналізацією.

За 2020 рік  на утримання терцентру направлено 8867,7тис. грн, з них з бюджетні – 7850,4 тис. грн. На виплату заробітної плати з нарахуваннями витрачено 74513,0 грн, що складає 95% загальних витрат. На оплату енергоносіїв – 258,5 тис. грн, матеріали та послуги – 246,5 тис.грн, ліки – 38 тис. грн, продукти харчування – 700 тис. грн.