» » Фестиваль найкращих національних фільмів «Дивись Українське» завітав у Сновськ

Фестиваль найкращих національних фільмів «Дивись Українське» завітав у Сновськ

18 квітня у Сновському  Будинку культури за сприяння  Чернігівської регіональної творчої спілки кінематографістів та пов’язаних з кіномистецтвом митців «Чернігівська творча майстерня» стартував фестиваль найкращих національних фільмів «Дивись Українське» з показу фільму «Кіборги».

Під час показів проводиться всеукраїнська благодійна акція, за якої частина коштів від показу фільму «Кіборги» перераховується родинам загиблих захисників Донецького аеропорту, а від показу фільму «Нескорені духом» – Ніжинському дитячому будинку-інтернату.

Перед початком показу міський голова Олександр Медведьов та голова райдержадміністрації Валерій Радібеда звернулися до присутніх та організаторів, наголосивши на важливості даного заходу, який має на меті ознайомити нас із якісним українським кіно на історичні, сучасні та гострі соціальні теми. Подякували за можливість долучитися до благодійного марафону та ще раз згадати та віддати шану подвигу героїв України.

Присутні у залі хвилиною мовчання вшанували пам’ять 192 чернігівців, які загинули за наше мирне життя.

В рамках фестивалю стрічки вже змогли переглянути  жителі Срібного, Бахмача, Варви, Ріпок, Конотопу, Новгорода-Сіверського та тепер Сновьску. Далі фестиваль продовжиться ще в ряді райцентрів північної частини Чернігівської області.

Картина «Кіборги» заснована на реальних подіях. Драматург Наталія Ворожбит написала сценарій за спогадами захисників Донецького аеропорту, яких за мужність і стійкість самі ж вороги і назвали кіборгами. За словами режисера Ахтема Сеїтаблаєва, «Кіборги» – наполовину чернігівський фільм. Велика частина матеріалу була відзнята в Чернігівській області. Зокрема, на Гончарівському полігоні відтворили сцени танкових боїв, а на злітно-посадковій смузі запасного Чернігівського аеродрому — екстер’єр аеродрому.
Відділ організаційно – кадрової та інформаційної роботи Сновської міської ради

Leave a Reply