» » Фінальний етап важливого проєкту каналізування міста

Фінальний етап важливого проєкту каналізування міста

Кілька тижнів тому на території дитсадка №1 у Сновську стартували великі будівельні роботи – розпочалося під`єднання локальної каналізаційної системи до централізованої мережі. Треба відзначити, що місцеві спеціалісти­будівельники спрацювали дуже добре. За короткий термін проклали комунікації, встановили необхідне обладнання. Залишилося електрифікувати каналізаційно­насосну станцію. У підсумку це значно поліпшить побутове забезпечення двох виховних корпусів – одно­ та двоповерхового і кухонно­прального комплексу. До речі, вже складена проєктно­кошторисна документація на капітальний ремонт будівлі, де знаходяться кухня і пральня. Щоправда, питання з фінансуванням цих робіт перебуває в стадії обговорення.

Цьогоріч силами трудового колективу закладу вдалося провести внутрішній  ремонт приміщень, придбано нові ліжечка для дітей. На перспективу директор ДНЗ №1 Тетяна БУЛДЕНКО планує встановити нові ворота та хвіртку на головному вході, замінити покрівлю на одноповерховому корпусі. Щодня до садочка приходить більше сотні дітлахів і наш колектив робить усе можливе, аби створити для них якомога кращі умови виховання. А громада дбає про матеріальне забезпечення.

ДОВІДКОВО.  Під`єднання дитячого садка до централізованої каналізації фактично є завершенням проєкту з реконструкції каналізаційних мереж по  вулицях Незалежності, Некрасова та Сновській у районному центрі. Роботи почалися давно, майже десять років тому, і проводилися в декілька етапів. Фінансування виділялося поступово, частинами, з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Основною метою було під`єднати до мережі 109 квартир у багатоквартирних будинках в мікрорайоні «П`ятикути», щоб головну вулицю міста перестав «прикрашати» струмок нечистот з каналізаційного колодязя. Врешті-решт  усе було зроблено. На даний час мережа справно функціонує. За попередні роки будівництва було освоєно майже п`ять мільйонів гривень. У нинішньому році міськрада вирішила виділити 150 тисяч гривень для співфінансування проєкту. На під`єднання дитячого садка до каналізаційної мережі витратили понад 370  тисяч гривень. Підрядником робіт була чернігівська фірма, а конкретними виконавцями – група досвідчених будівельників зі Сновська.

Олег Мірошниченко, журналіст газети «Промінь»